REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uważajmy na internetowych oszustów
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Tylko wczoraj dyżurny chełmskiej komendy otrzymał cztery zgłoszenia oszustw internetowych. Pokrzywdzeni najczęściej korzystali z przysłanych im linków do elektronicznych płatności. Bądźmy ostrożni!

Reklama

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiło się wczoraj (14 grudnia) czworo mieszkańców powiatu chełmskiego. Wszyscy informowali o oszustwie internetowym.
Schemat działania nieuczciwych osób był podobny. Wykazując zainteresowanie kupnem wystawionego przedmiotu kontaktowali się ze sprzedającymi przesyłając jednocześnie link do płatności, za pośrednictwem którego następowało logowanie do bankowości internetowej.
Jedna z oszustek podała się za pracownika banku i informowała o rzekomej próbie włamania na rachunek. Namówiła do zainstalowania aplikacji BLIK i wygenerowania kodu, co umożliwiło jej wypłatę 3 tysięcy złotych z konta.
W innym przypadku zakupiony i opłacony został bilet na koncert, który nie dotarł jednak do zgłaszającej, a kontakt ze osoba sprzedającą się urwał.

Okoliczności tych zgłoszeń są przez policjantów wyjaśniane.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożność przy internetowych transakcjach kupna i sprzedaży. Przede wszystkim nie logujmy się do bankowości internetowej przez przysyłane nam linki, tylko wybierajmy autoryzowane strony. Pamiętajmy, że nigdy nie należy podawać danych karty bankowej, aby otrzymać pieniądze za sprzedany przedmiot. Korzystając z portali ogłoszeniowych czytajmy zamieszczane tam ostrzeżenia i informacje odnośnie bezpieczeństwa transakcji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama