REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Uważajmy na takie sms-y
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmianka straciła pieniądze po tym, jak zareagowała na sms. Chodziło o zaległość kilku złotych w opłacie za energię elektryczną. Chcąc ją uregulować, zalogowała się do banku przez załączony link.

Wczoraj (10 maja) do dyżurnego komendy zgłosiła się 33-letnia chełmianka, która została oszukana przy płatności internetowej. Z jej relacji wynikało, że dostała wiadomość sms o zaległości kilku złotych w opłacie za energię elektryczną. Do treści dołączono link umożliwiający dokonanie płatności. Pokrzywdzona skorzystała z tej możliwości. Po wejściu w link i zalogowaniu się na konto w banku, wystąpił błąd logowania. Gdy kobieta ponownie zalogowała się na swoje konto okazało się, że wypłacono z niego 1700 złotych płatnością BLIK. Wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i jeszcze tego samego dnia powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy i przestrzegają przed działającymi w sieci oszustami. Przede wszystkim po otrzymaniu tego typu wiadomości o konieczności dopłaty za energię elektryczną powinniśmy zweryfikować, czy taka sytuacja faktycznie ma miejsce. Często działamy w pośpiechu i nieświadomi zagrożenia otwieramy załączony do treści link. Wykorzystują to oszuści i mając narzędzia autoryzacyjne, wypłacają z rachunków pieniądze. Pozornie niewielka kwota dopłaty może spowodować, że utracimy wszystkie zgromadzone na rachunku środki.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*