REKLAMA
,
Uwijają się przy basenie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Modernizacja basenu przy Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie idzie w dobrym tempie. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu zobaczymy jej finał.

Reklama
Miasto Chełm dobrze ocenia postęp prac remontowych przy pływalni szkolnej przy „Ósemce”. Prace nawet wyprzedzają założony harmonogram. Jeśli wykonawca utrzyma obecne tempo, uczniowie i mieszkańcy miasta skorzystają z przebudowanego i nowoczesnego basenu już z początkiem września.
 

Przypomnijmy, nieremontowany przez lata basen niszczał i w 2016 roku został zamknięty przez nadzór budowlany. Miasto wydało prawie milion złotych na wymianę dachu i stolarki okiennej. Okazało się jednak, że to nie wystarczy, by z obiektu znów mogli korzystać uczniowie. Modernizacji wymagał cały budynek. Łącznie z szatniami, korytarzami, niecką basenową, wszystkimi sieciami i urządzeniami.

Dzięki staraniom chełmskich parlamentarzystów i prezydenta, miastu udało się pozyskać na ten cel najpierw 2,5 mln zł wsparcia z Ministerstwa Sportu. A pod koniec minionego roku jeszcze kolejny milion zł z ogólnej rezerwy budżetowej. W ten sposób można było ruszyć z modernizacją.

Co dzieje się teraz na budowie?

Stoi już duży pawilon zewnętrzny, który pomieści m.in. nowe przebieralnie. Budowlańcy zamontowali też nieckę basenu, płyty akustyczne pod stropem i część niezbędnych instalacji, m.in. wodnej i wentylacyjnej. Wkrótce rozpoczną montaż stolarki okiennej i układanie glazury.

Jeżeli wszystko pójdzie dalej w tym tempie, z nowego basenu będzie można korzystać już z początkiem nowego roku szkolnego.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ale fajne krokwie z klejonego drewna.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Tyle lat

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA