REKLAMA
,
VIII Konkurs „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” rozstrzygnięty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

unnamedPamiętacie jak wspominaliśmy o konkursie „Ja Cię kocham, a Ty pisz”? 13 lutego w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się jego rozstrzygnięcie. Sprawdźcie kto znalazł się z czołówce i jakie nagrody otrzymali uczestnicy.

Reklama

 

To już VIII Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczną edycję Konkursu wpłynęło rekordowo ponad 1200 utworów od 405 autorów z Polski i zagranicy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Danuta Makaruk (Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”, Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, wydawnictwo „TAWA”), Agnieszka Wyłupek (absolwentka filologii polskiej UMCS, poetka), Zbigniew Dmitroca (poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg).

Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury otworzył imprezę i powitał gości , następnie głos zabrała Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu, która przypomniała postać Mariusza Kargula, którego imię od tego roku widnieje w nazwie konkursu. Burmistrz podkreśliła jak ważną postacią dla kultury krasnostawskiej był Mariusz oraz przeczytała jego wiersze napisane specjalnie dla Niej.

Kolejnym punktem rozstrzygnięcia było wystąpienie dr Ewy Dunaj–Kozakow, adiunkta z Zakładu Edukacji Polonistycznej i Innowacji Dydaktycznych UMCS w Lublinie na temat. ,,Jasne i ciemne twarze miłości. Konwencje i stereotypy w literaturze współczesnej”. Publiczność mogła poznać jej ulubione wiersze i zobaczyć różne drogi podejścia do tematu miłości w poezji.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród. Protokół Jury przedstawiła i uzasadniła werdykt Danuta Makaruk. (pełna treść protokołu poniżej).
Zwycięzcami VIII edycji Konkursu zostali i zdobyli Nagrody Główne w wysokości 500 zł:

– w kategorii młodzież – Patrycja Gielarowska z Kolbuszowej

– w kategorii dorośli – Anna Piliszewska z Wieliczki, Michał Witold Gajda z Wrześni oraz Elżbieta Galoch z Turku.
Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe piernikowe serca laureatom wręczyli Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu i Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury. Podczas rozstrzygnięcia wystąpiła Paulina Dąbrowska, która zaśpiewała trzy wiersze, nagrodzone w latach poprzednich. Ostatnim punktem programu było otwarcie wystawy malarstwa batikowego Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy w galerii KDK. Wystawę można oglądać do 25 lutego 2015 r.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA