REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
VIII Konkurs „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” rozstrzygnięty
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

unnamedPamiętacie jak wspominaliśmy o konkursie “Ja Cię kocham, a Ty pisz”? 13 lutego w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się jego rozstrzygnięcie. Sprawdźcie kto znalazł się z czołówce i jakie nagrody otrzymali uczestnicy.

 

To już VIII Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczną edycję Konkursu wpłynęło rekordowo ponad 1200 utworów od 405 autorów z Polski i zagranicy. Ich oceny podjęło się jury w składzie: Danuta Makaruk (Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”, Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, wydawnictwo “TAWA”), Agnieszka Wyłupek (absolwentka filologii polskiej UMCS, poetka), Zbigniew Dmitroca (poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg).

Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury otworzył imprezę i powitał gości , następnie głos zabrała Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu, która przypomniała postać Mariusza Kargula, którego imię od tego roku widnieje w nazwie konkursu. Burmistrz podkreśliła jak ważną postacią dla kultury krasnostawskiej był Mariusz oraz przeczytała jego wiersze napisane specjalnie dla Niej.

Kolejnym punktem rozstrzygnięcia było wystąpienie dr Ewy Dunaj–Kozakow, adiunkta z Zakładu Edukacji Polonistycznej i Innowacji Dydaktycznych UMCS w Lublinie na temat. ,,Jasne i ciemne twarze miłości. Konwencje i stereotypy w literaturze współczesnej”. Publiczność mogła poznać jej ulubione wiersze i zobaczyć różne drogi podejścia do tematu miłości w poezji.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród. Protokół Jury przedstawiła i uzasadniła werdykt Danuta Makaruk. (pełna treść protokołu poniżej).
Zwycięzcami VIII edycji Konkursu zostali i zdobyli Nagrody Główne w wysokości 500 zł:

– w kategorii młodzież – Patrycja Gielarowska z Kolbuszowej

– w kategorii dorośli – Anna Piliszewska z Wieliczki, Michał Witold Gajda z Wrześni oraz Elżbieta Galoch z Turku.
Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe piernikowe serca laureatom wręczyli Hanna Mazurkiewicz – Burmistrz Krasnegostawu i Damian Kozyrski – Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury. Podczas rozstrzygnięcia wystąpiła Paulina Dąbrowska, która zaśpiewała trzy wiersze, nagrodzone w latach poprzednich. Ostatnim punktem programu było otwarcie wystawy malarstwa batikowego Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy w galerii KDK. Wystawę można oglądać do 25 lutego 2015 r.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*