REKLAMA
,
W Białopolu znów mamy koronawirusa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Powiat chełmski to nowe ognisko koronawirusa – informuje wojewódzki sanepid. Podczas uroczystości rodzinnej zaraziło się trzy osoby.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała w poniedziałek (27 lipca) o kolejnym, dziesiątym ognisku koronawirusa na terenie województwa lubelskiego.

Reklama

Nowe ognisko sanepid zlokalizował w powiecie chełmskim. Do zakażenia doszło podczas uroczystości rodzinnej. Potwierdzono zakażenie u trzech osób, wszystkie trafiły już do szpitala.

Konkretnie chodzi o gminę Białopole. Pozytywny wynik ma m.in. jedna z jej mieszkanek. Kobieta uczestniczyła w rodzinnych imprezach, a na dodatek 22 lipca podróżowała busem do Chełma.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie wydał więc komunikat, w którym „zwraca się z uprzejmą prośbą o kontakt telefoniczny (nr telefonu 693 444 561) osób, które w dniu 22.07.2020r. podróżowały busem na trasie Dubienka-Chełm – odjazd z Dubienki godz. 8:30″.

Ogniska koronawirusa w województwie lubelskim:

  • powiat bialski: Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu ( liczba osób potwierdzonych w ognisku –27, liczba osób hospitalizowanych –4);
  • Nadbużański Oddział Straży Granicznej (liczba osób potwierdzonych w ognisku –14, liczba osób hospitalizowanych –2);
  • Gmina Piszczac, środowisko parafialne (liczba osób potwierdzonych w ognisku –80, liczba osób hospitalizowanych –4, liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem -2);
  • Zakłady Mięsne w Horbowie (liczba osób potwierdzonych w ognisku –31, liczba osób hospitalizowanych –2);
  • miasto Puławy: Spotkanie rodzinne (liczba osób potwierdzonych w ognisku –7, liczba osób hospitalizowanych –5);
  • powiat puławski: Muzeum Nadwiślańskie –Oddział Zamek w Janowcu (liczba osób potwierdzonych w ognisku –3, liczba osób hospitalizowanych –2);
  • miasto Lublin: Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza (liczba osób potwierdzonych w ognisku –18,w tym 1 osoba przebywa poza województwem lubelskim; liczba osób hospitalizowanych –15)
  • powiat radzyński: Uroczystość rodzinna poza województwem lubelskim (liczba osób potwierdzonych w ognisku –9, w tym 1 osoba z powiatu bialskiego; liczba osób hospitalizowanych –5)
  • powiat łukowski: Personel medyczny związany z zakładem rehabilitacji:(liczba osób potwierdzonych w ognisku: 8, liczba osób hospitalizowanych –8)
  • powiat chełmski: Uroczystość rodzinna (liczba osób potwierdzonych w ognisku –3, liczba osób hospitalizowanych –3);

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA