REKLAMA
,
W centrum Chełma pytają nas o zdanie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj przy studni na pl. Łuczkowskiego w Chełmie drugi dzień konsultacji. Po południu spotkacie tam urzędników i miejską maskotkę – misia Chełmisia. Możecie im opowiedzieć, jak wam się żyje w Chełmie. A może macie pomysły na zmiany?

Reklama

Miejskie konsultacje weszły właśnie w kolejną fazę. Wczoraj (3 sierpnia) chełmianie mogli dzielić się swoimi uwagami i pomysłami w trakcie bezpośrednich spotkań. W centralnym punkcie Chełma, na Placu Łuczkowskiego, w samo południe można było spotkać przy studni urzędników ratusza i miejską maskotkę – misia Chełmisia.

Taka sama ekipa czekać będzie na nasze opinie także dzisiaj, we wtorek (4 sierpnia). Ale trochę później – w godzinach 14:30-16:30. Wczoraj nie zauważaliśmy, aby punkt konsultacyjny był specjalnie oblegany przez mieszkańców. Może więc dzisiaj będzie lepiej?

Co ciekawi pracowników ratusza?

Będą nas pytać o kwestie kluczowe dla rozwoju – o turystykę, kulturę, dostępność administracji, aktywny wypoczynek, lokalną przedsiębiorczość i środowisko. Po co to robią? Chodzi o wspólne wypracowanie nowej ścieżki rozwoju miasta. Stawka to 40 mln zł!

Chełm ma szansę znaleźć się w gronie 14 miast, które dostaną takie pieniądze z programu „Rozwój Lokalny”. Musimy się  jednak pokazać. A to „pokazać” oznacza przygotowanie spójnej wizji, wraz z konkretnymi projektami dotyczącymi rożnych sfer życia miasta, których realizacja przyczyni się do jego rozwoju.

Stąd od ponad pół roku Urząd Miasta na różne sposoby zachęca chełmian do udziału w tym projekcie. Do tej pory były to głównie dyskusje internetowe, a teraz przyszedł czas na bezpośrednie rozmowy. Kolejne spotkania zaplanowane są w przyszłym tygodniu. 11 sierpnia będzie spotkanie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. Z kolei 13 sierpnia będą konsultacje ogólne dla wszystkich mieszkańców. Niebawem poinformujemy o konkretnych godzinach i miejscach tych spotkań.

Podziel się pomysłem

Jest wiele możliwości, by wspomóc miasto w jego staraniach. Warto to zrobić, bo druga szansa na takie fundusze dla Chełma może się szybko nie powtórzyć. Można więc dziś przyjść na Pl. Łuczkowskiego i porozmawiać. Można też do końca tego tygodnia czyli do 7 sierpnia zgłaszać swoje propozycje na kilka innych sposobów:

– za pośrednictwem adresu zielonemiasto@umchelm.pl;
– poprzez wypełnienie karty pomysłu znajdującej się na stronie www.zielonemiasto.umchelm.pl;
– w tradycyjnej, papierowej formie w Biurze Obsługi Interesantów UM Chełm przy ul. Lubelskiej 65.

Zobacz, na jakim jesteśmy etapie. Wszystkie zgłoszone dotąd idee i koncepcje można zobaczyć na stronie internetowej dedykowanej przedsięwzięciu Zielone Miasto Chełm w zakładce „Inspiracje”.

Zwieńczeniem wszystkich tych rozmów i konsultacji będą warsztaty w dniach 20-25 sierpnia. W ich trakcie przygotowane zostaną finalne wersje wskazanych przez mieszkańców propozycji.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA