REKLAMA
,
W Chełmie będzie Noc Kultury
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wydarzeń nie będzie tak dużo, jak bywało w latach poprzednich. Najważniejsze jednak, że się odbędzie. Noc Kultury w Chełmie zaplanowano na 29 sierpnia.

Reklama

Będzie muzyka i taniec na placu Łuczkowskiego, zwiedzanie podziemi i muzeum, a w bibliotece projekcje filmów. Niewykluczone, że dołączą jeszcze inne instytucje ze swoją ofertą do Nocy Kultury w Chełmie. Cykl wieczornych imprez miasto zaplanowało na sobotę, 29 sierpnia.

Noc Kultury to jedno z bardziej lubianych wydarzeń w mieście. Każdego roku w różnych częściach Chełma zbierają się mieszkańcy, by w nocnych okolicznościach słuchać muzyki, podziwiać wystawy czy  odkrywać historię swojego miasta. W nieco skromniejszej formie, ze względu na pandemię, ale w tym roku też spotkamy się nocą z kulturą.

W planach Miasto Chełm ma m.in. koncerty na pl. Łuczkowskiego. Z programem romantycznych „Ballad na dwa serca” wystąpią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Będzie też rodzimy zespół ECLECTIC-music, w wykonaniu którego usłyszymy bluesa i country. Do tego zobaczymy utalentowanych tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury.

Tradycyjnie na nocne zwiedzanie swoich wszystkich ekspozycji zaprosi Muzeum Ziemi Chełmskiej. Będzie też można zejść do podziemi kredowych. Swój program dla nocnych marków przygotowuje również Chełmska Biblioteka Publiczna. Ma być m.in. głośne czytanie książek dla dzieci i projekcje filmów.

Szczegółowy program chełmskiej Nocy Kultury poznamy wkrótce.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA