REKLAMA
,
W Chełmie jak w tropikach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wysokie, tropikalne temperatury utrzymują się w Chełmie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia. Uważajcie na siebie!

Reklama
IMGW ostrzega przed upałami. Niemal w całym kraju obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia (mapa poniżej, kolor pomarańczowy). Dla Chełma i okolic synoptycy przewidują temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 33°C. To temperatury mierzone w cieniu. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 18°C do 21°C.
 
Co więcej, prognozy na kolejne dni nie są pocieszające. Tak wysokie wskazania termometrów mają się utrzymać do soboty włącznie. Jak się przed tym chronić?

Gdy dokuczają upały

Aby bezpiecznie przetrwać upały, należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i pić dużo niegazowanej wody. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, nie wychodzić z domu i unikać wysiłku fizycznego. Picie alkoholu nie pomoże, bo „procenty” odwadniają organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie!

W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu takich jak przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze, należy szukać pomocy dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Eksperci zalecają, żeby osoby dorosłe codziennie wypijały co najmniej 1,5 l napojów, a osoby starsze nawet więcej – około 2 litrów (zapotrzebowanie na wodę dorosłego mężczyzny wynosi 2,5 litra dziennie, kobiety – 2 litry).

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • uf jak gorąco

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA