REKLAMA
,
W Chełmie powstanie Centrum Usług Wspólnych NFZ
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

List intencyjny w sprawie uruchomienia pierwszego w Polsce Centrum Usług Wspólnych NFZ podpisali dzisiaj (27 czerwca) Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm. Chełmski CUW będzie rozpatrywał elektroniczne wnioski o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, które będą tu trafiać z całego kraju.

Reklama

Pierwsze w Polsce Centrum Usług Wspólnych NFZ powstanie w Chełmie. We czwartek, 27 czerwca br., list intencyjny w tej sprawie podpisali Andrzej Jacyna, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia i Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm.

Utworzenie Centrum Usług Wspólnych (CUW) w Chełmie jest inicjatywą NFZ. Fundusz chce udoskonalać jakość obsługi swoich klientów, dlatego otwiera pilotażowy CUW, w którym będzie ograniczał biurokrację na rzecz usług elektronicznych, znacznie wygodniejszych dla pacjentów. Wybór nie był przypadkowy. W Chełmie jest delegatura lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, stąd placówka jest przygotowana do realizacji nowych zadań.

Chcemy, aby usługi oferowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia były jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów. Stąd pomysł utworzenia Centrum Usług Wspólnych, którego sprawne działanie ma przekonać klientów do częstszego korzystania z usług elektronicznych. To kolejny krok w stronę realizacji Strategii Rozwoju Funduszu do 2023 roku, dzięki której dążymy do zwiększenia zaufania społecznego do naszej instytucji – podkreśla Andrzej Jacyna, prezes NFZ.

Centra Usług Wspólnych będą specjalizowały się w oferowaniu konkretnych usług, bez względu na województwo, z którego pochodzi klient NFZ. Ma to zagwarantować jednolity i wysoki standard obsługi przez Fundusz w całej Polsce.

CUW w Chełmie zajmie się rozpatrywaniem wniosków o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), składanych drogą elektroniczną. Po pozytywnej weryfikacji karty zostaną wydrukowane i wysłane z Chełma bezpośrednio na adres wnioskującego.
Karta EKUZ zapewnia możliwość korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w państwach Unii Europejskiej oraz państwach należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), czyli Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

– Chełm od czasu utraty funkcji miasta wojewódzkiego boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest spadek ilości miejsc pracy, wysokie w stosunku do poziomu krajowego bezrobocie, wysoki stopień depopulacji. Czynniki te doprowadziły do tego, że według raportu Polskiej Akademii Nauk sporządzonego na potrzeby Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, Chełm znalazł się na szczycie niechlubnej listy miast małych i średnich, które silnie tracą swoje funkcje. Naszemu Miastu potrzebny jest rozwój. Decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia o lokalizacji w Chełmie Centrum Usług Wspólnych to kolejna dobra informacja dla naszego Miasta. Cieszę się, że dobra współpraca władz miasta i NFZ procentuje z korzyścią dla mieszkańców – podkreśla Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

 

fot. wyróżniające dzięki uprzejmości UM Chełm

Napisz komentarz
 • Gienek,trudno nie być malkontentem patrząc na stan naszego miasta .

 • malkontentow Ci u nas dostatek jako prerzu na trawniku 🙂 co bys nie ucznil wiecznie zle

 • ” chopaki” po co ta podnieta.To wszytsko PR-jar. A przy okazji Wasz majątek wyprzedają za grosze.
  A Wy się cieszycie i uśmiechacie ” jak idota do sera”.

 • Znowu list intencyjny?! Trzeba od razu umowę!

 • Będą etaty płatne z zewnątrz – to sukces.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  REKLAMA