REKLAMA
,
Wakacje na półmetku. Co robić w mieście?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Druga połowa wakacji zapowiada się w domu? W Chełmie nie musisz się nudzić. Miejskie instytucje mają letnią ofertę dla dzieci i młodzieży. Zobacz, co masz do wyboru.

Reklama

Najwięcej dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury. Tutaj każdego wakacyjnego dnia można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Są warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne, fotograficzne. Nie zapomniano o miłośnikach modelarstwa.
Zajęcia odbywają się w pracowniach ośrodka i w plenerze, w dwóch miejscach – przy ul. Pocztowej 41 i w MDK przy Czapli czyli przy ul. Czarnieckiego 8.
O wolnych miejscach na zajęcia można dowiadywać się telefonicznie pod nr 82 565 21 57.

Ponadto MDK organizuje – jak co roku – „Wakacje teatralne” z bezpłatnymi spektaklami dla najmłodszych. W sierpniu zapowiedziano jeszcze dwa przedstawienia.

Program „Artystycznych wakacji z MDK” do pobrania: WAKACJE POSTER_2020 (1)

Filmy, filmy…

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała na wakacje seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Pokazy filmów odbywają się w sali widowiskowej biblioteki (ul. Partyzantów 40), zawsze o godz. 11.00.
We wtorki zaplanowano projekcje bajek i filmów animowanych dla najmłodszych.
W czwartki są filmy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wszyscy mogą liczyć na propozycje klasyczne, jak i na produkcje najnowsze.

Historia, sztuka, przyroda…

Muzeum Ziemi Chełmskiej, mimo ograniczeń sanitarnych, nie zapomniało o najmłodszych chełmianach. I wzorem lat ubiegłych zaprasza do siebie na cykl ciekawych spotkań ze sztuką i historią pod hasłem „Wakacje w muzeum”.
Z uwagi na bezpieczeństwo, liczba uczestników muzealnych zajęć została ograniczona do ośmiu osób. Obowiązuje też wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 82 565 26 93. Wstęp kosztuje 7 zł od osoby, ale niektóre zajęcia są bezpłatne.

Na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie stawia na aktywność. I proponuje udział w rozgrywkach piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach Ligi Wakacyjnej z MOSiR-em.
W wakacyjnym programie są też zawody pływackie (na kąpielisku Glinianki), rowerowe, a także turnieje speed-ball.

Chełmski Park Wodny też nieco zmodyfikował swoją propozycję na lato, nie tylko z myślą o najmłodszych. Ruszyła Wakacyjna Akademia Pływania – ceny karnetów 80 zł (zajęcia raz w tygodniu) lub 160 zł (zajęcia dwa razy w tygodniu).

Nieco starszych w każdy sobotni wieczór aquapark zaprasza na spotkania z muzyką.

Napisz komentarz
 • Pomimo pandemii planujemy wakacje zagraniczne. W październiku wybierzemy się do Egiptu. Jak piszą na http://okiemturysty.pl/porady/kiedy-jechac-do-egiptu pogoda jest piękna, a turystów pewnie nie będzie zbyt wielu.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Na Pokrówkę z przeszkodami
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Rocznicowy prezent prezydenta
  Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
  Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Będzie nowy wiceprezydent?
  Miasto rusza do walki z wirusem
  REKLAMA