REKLAMA
,
Wakacje na półmetku. Co robić w mieście?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Druga połowa wakacji zapowiada się w domu? W Chełmie nie musisz się nudzić. Miejskie instytucje mają letnią ofertę dla dzieci i młodzieży. Zobacz, co masz do wyboru.

Reklama

Najwięcej dzieje się w Młodzieżowym Domu Kultury. Tutaj każdego wakacyjnego dnia można znaleźć coś ciekawego dla siebie. Są warsztaty plastyczne, taneczne, wokalne, fotograficzne. Nie zapomniano o miłośnikach modelarstwa.
Zajęcia odbywają się w pracowniach ośrodka i w plenerze, w dwóch miejscach – przy ul. Pocztowej 41 i w MDK przy Czapli czyli przy ul. Czarnieckiego 8.
O wolnych miejscach na zajęcia można dowiadywać się telefonicznie pod nr 82 565 21 57.

Ponadto MDK organizuje – jak co roku – „Wakacje teatralne” z bezpłatnymi spektaklami dla najmłodszych. W sierpniu zapowiedziano jeszcze dwa przedstawienia.

Program „Artystycznych wakacji z MDK” do pobrania: WAKACJE POSTER_2020 (1)

Filmy, filmy…

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała na wakacje seanse filmowe dla dzieci i młodzieży. Pokazy filmów odbywają się w sali widowiskowej biblioteki (ul. Partyzantów 40), zawsze o godz. 11.00.
We wtorki zaplanowano projekcje bajek i filmów animowanych dla najmłodszych.
W czwartki są filmy dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wszyscy mogą liczyć na propozycje klasyczne, jak i na produkcje najnowsze.

Historia, sztuka, przyroda…

Muzeum Ziemi Chełmskiej, mimo ograniczeń sanitarnych, nie zapomniało o najmłodszych chełmianach. I wzorem lat ubiegłych zaprasza do siebie na cykl ciekawych spotkań ze sztuką i historią pod hasłem „Wakacje w muzeum”.
Z uwagi na bezpieczeństwo, liczba uczestników muzealnych zajęć została ograniczona do ośmiu osób. Obowiązuje też wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr tel. 82 565 26 93. Wstęp kosztuje 7 zł od osoby, ale niektóre zajęcia są bezpłatne.

Na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie stawia na aktywność. I proponuje udział w rozgrywkach piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach Ligi Wakacyjnej z MOSiR-em.
W wakacyjnym programie są też zawody pływackie (na kąpielisku Glinianki), rowerowe, a także turnieje speed-ball.

Chełmski Park Wodny też nieco zmodyfikował swoją propozycję na lato, nie tylko z myślą o najmłodszych. Ruszyła Wakacyjna Akademia Pływania – ceny karnetów 80 zł (zajęcia raz w tygodniu) lub 160 zł (zajęcia dwa razy w tygodniu).

Nieco starszych w każdy sobotni wieczór aquapark zaprasza na spotkania z muzyką.

Napisz komentarz
 • Pomimo pandemii planujemy wakacje zagraniczne. W październiku wybierzemy się do Egiptu. Jak piszą na http://okiemturysty.pl/porady/kiedy-jechac-do-egiptu pogoda jest piękna, a turystów pewnie nie będzie zbyt wielu.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA