REKLAMA
,
Wakacje to dobry czas na drogowe remonty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wkrótce na miejskich drogach pojawią się kolejne ekipy budowlane. Przygotujcie się wraz z nami na czekające nas komunikacyjne komplikacje.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie podpisał umowy na kolejnych 6 inwestycji drogowych. Największa z nich dotyczy przebudowy ul. Wojsławickiej, gdzie prace rozpoczną się najprawdopodobniej w ciągu najbliższego tygodnia. Wtedy chełmski magistrat zaakceptuje projekt organizacji ruchu, zaproponowany przez wykonawcę inwestycji.

Reklama

W pierwszej kolejności roboty dotyczyć mają modernizacji chodników, co powodować może częściowe utrudnienia w ruchu. Gdy prace obejmą nawierzchnię, utrudnienia będą znacznie większe, nawet z koniecznością czasowego zamknięcia ulicy – mówi Krzysztof Tomasik, dyrektor ZDM w Chełmie.

Podpisane w ostatnim czasie umowy dotyczą również budowy chodników w al. 3-go Maja (od ul. Małachowskiego do Lidla), ul. Ogrodowej (od ul. Reformackiej do al. AK), ul. Wołyńskiej (od al. Piłsudskiego do sklepu Agroters). Ekipy budowlane spotkać będzie można również na ul. Zachodniej, gdzie prace obejmą przebudowę zatok parkingowych. Z kolei na ul. Ceramicznej, gdzie realizowany będzie I etap budowy kanału deszczowego odwadniającego. W tym przypadku zakres zadania obejmuje budowę separatora, 6 studni i ponad 150 mb kanału burzowego. Wszystkie powyższe inwestycje powinny zostać zakończone w pierwszym tygodniu września.

W najbliższych dniach i tygodniach powinny być znane rozstrzygnięcia kolejnych przetargów. Są wśród nich: modernizacja ulic Stephensona i Wiejskiej, przebudowa i budowa chodników wzdłuż ulic: Litewska, Wirskiego, Katedralna i Wiejska oraz budowa miejsc parkingowych przy Przedszkolu Miejskim nr 8.

Obecnie przygotowujemy również szereg specyfikacji przetargowych na następne zadania drogowe. Wśród nich są także i większe inwestycje, jak chociażby remont kolejnego odcinka ul. Hrubieszowskiej, na który miasto pozyskało dofinansowanie, oraz rozbudowa ul. Hutniczej, gdzie powstają zakłady produkcyjne w ramach podstrefy ekonomicznej – dodaje Tomasik.

Już teraz kierowcy i piesi szczególną ostrożność zachować powinni tam gdzie prace drogowe już trwają. Dotyczy to między innymi ulic: Obłońskiej i Zielnej (prace potrwają do końca sierpnia),  tzw. starej Rejowieckiej – ks. Mrozka, Rejtana, nowej drogi przy ul. Synów Pułku (zostanie oddana w przyszłym tygodniu)- czy skrzyżowania ul. Trubakowskiej i Lubelskiej gdzie trwa rozbudowa parkingu (finisz prac w połowie sierpnia).

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA