REKLAMA
,
Walczą z chrabąszczami. Uwaga na opryski
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęła się walka z chrabąszczami majowymi w lasach regionu. Do 10 maja w wielu miejscach prowadzone będą opryski chemiczne. To oznacza zakaz wstępu do lasu. Zobacz, gdzie.

Reklama

Nadleśnictwo Chełm informuje, że do 10 maja br. na terenach leśnych w granicach gminy Sawin, Ruda Huta i Dorohusk wykonywane będą zabiegi agrolotnicze z użyciem środka chemicznego. Nalotom poddane będą tereny w większości zarządzane przez Lasy Państwowe oraz w mniejszym stopniu tereny prywatne. Łączna powierzchnia pól zabiegowych wynosi ponad 1,5 tys. ha.
Z zabiegów ochronnych wyłączono obszary chronione (strefy ochrony całorocznej ptaków, rezerwaty przyrody), źródliska oraz cieki wodne.

Zabiegi agrolotnicze będą wykonywane w godzinach porannych (po wschodzie słońca) i wieczornych (przed zachodem słońca). Z uwagi na 14-dniowy okres karencji po zastosowaniu preparatów chemicznych oraz uzależnieniu daty oprysku od warunków pogodowych i terminu rójki chrabąszczy, Nadleśnictwo Chełm wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje do 24 maja. Zakaz wstępu dotyczy całego obszaru objętego zabiegami agrolotniczymi.

O zakazie informują żółte tablice ustawione na wszystkich drogach leśnych wiodących do planowanych pól zabiegowych. Nie lekceważcie ich!

Decyzję o wykonaniu zabiegów ochronnych podjęto w związku z dużymi szkodami w uprawach leśnych, spowodowanych wzmożonym żerem pędraków oraz spodziewaną w bieżącym roku rójką chrabąszcza majowego i szrotówka.

Napisz komentarz
 • Biedne chrabąszcze,a kiedyś fajnie je się rzucało dziewczynom na włosy.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA