REKLAMA
,
Warszawskie sukcesy chełmskich zapaśników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy medale zdobyli chełmscy zapaśnicy. To efekt startu w Międzynarodowym Turnieju Poland Open w zapasach kobiet oraz Memoriale Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym.

Reklama

Trwa dobra passa reprezentantów MKS Cement Gryf Chełm. Tym razem wystartowali w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Poland Open w zapasach kobiet oraz w Memoriale Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym. Z rozgrywanych w Warszawie zawodów przywieźli trzy medale.

Na drugim stopniu podium stanęli Katarzyna Krawczyk i Szymon Szymonowicz.
Katarzyna w drodze do finału pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Świata i Europy. Czyli greczynkę Marię Prevoloraki, która wywalczyła już kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Emocjonujący i wyrównany pojedynek o złoty medal z reprezentantką Rosji Angeliną Vetoshkiną zakończył się (11:9) dla zawodniczki z Rosji. Krawczyk trenuje pod kierunkiem Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa.

Z kolei podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego w walce o ścisły finał pokonał Filipa Kazimierczaka z GKS Bełchatów. Szymon po zakwalifikowaniu się do finału nie podołał jednak starszemu o sześć lat reprezentantowi Turcji Doganowi Goktas. Musiał więc zadowolić się drugim miejscem.

Udany start na warszawskim matach zaliczyła także Anna Urbanowicz. Po jednej wygranej i jednej przegranej walce, w decydującym pojedynku o trzecie miejsce pokonała ubiegłoroczną brązową medalistkę Mistrzostw Europy Juniorek – Kamilę Kulwicką z ZKS Slavia Ruda Śląska.

Gratulujemy!

Na matach stolicy starli się reprezentanci 13 państw, w tym czołowe europejskie i azjatyckie reprezentacje m.in. Rosji, Mongolii, Szwecji i Turcji. Turniej był ostatnim sprawdzianem dla wszystkich reprezentacji przed zbliżającym się Pucharem Świata. Zawody, które w miejsce odwołanych Mistrzostw Świata w grudniu br. rozegrane zostaną w stolicy Serbii – Belgradzie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA