REKLAMA
,
Warszawskie sukcesy chełmskich zapaśników
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trzy medale zdobyli chełmscy zapaśnicy. To efekt startu w Międzynarodowym Turnieju Poland Open w zapasach kobiet oraz Memoriale Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym.

Reklama

Trwa dobra passa reprezentantów MKS Cement Gryf Chełm. Tym razem wystartowali w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Poland Open w zapasach kobiet oraz w Memoriale Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym. Z rozgrywanych w Warszawie zawodów przywieźli trzy medale.

Na drugim stopniu podium stanęli Katarzyna Krawczyk i Szymon Szymonowicz.
Katarzyna w drodze do finału pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Świata i Europy. Czyli greczynkę Marię Prevoloraki, która wywalczyła już kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Emocjonujący i wyrównany pojedynek o złoty medal z reprezentantką Rosji Angeliną Vetoshkiną zakończył się (11:9) dla zawodniczki z Rosji. Krawczyk trenuje pod kierunkiem Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa.

Z kolei podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego w walce o ścisły finał pokonał Filipa Kazimierczaka z GKS Bełchatów. Szymon po zakwalifikowaniu się do finału nie podołał jednak starszemu o sześć lat reprezentantowi Turcji Doganowi Goktas. Musiał więc zadowolić się drugim miejscem.

Udany start na warszawskim matach zaliczyła także Anna Urbanowicz. Po jednej wygranej i jednej przegranej walce, w decydującym pojedynku o trzecie miejsce pokonała ubiegłoroczną brązową medalistkę Mistrzostw Europy Juniorek – Kamilę Kulwicką z ZKS Slavia Ruda Śląska.

Gratulujemy!

Na matach stolicy starli się reprezentanci 13 państw, w tym czołowe europejskie i azjatyckie reprezentacje m.in. Rosji, Mongolii, Szwecji i Turcji. Turniej był ostatnim sprawdzianem dla wszystkich reprezentacji przed zbliżającym się Pucharem Świata. Zawody, które w miejsce odwołanych Mistrzostw Świata w grudniu br. rozegrane zostaną w stolicy Serbii – Belgradzie.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA