REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Waśniewskiego znowu przejezdna
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ulica Zenona Waśniewskiego, to niewielka arteria, ale dzieje się na niej ostatnio prawie tak samo dużo jak na ul. Rejowieckiej. Wszysto za sprawą remontu, który udało się rozpocząć, ale faktyczne rozpoczęcie zostało przesunięte na październik.

Reklama

Jeszcze niedawo kierowcy jadący ulicą Strażacką widzieli przed sobą taki obrazek:

Waśniewskiego znowu przejezdna

I wszystko było oczywiste. Na samym dole słupka ulokowany był znak B-1. Fachowcy z pewnością wiedzą, a amatorom wyjaśniamy – ten znak informuje, ze na ulicy biegnącej za nim obowiazuje „zakaz ruchu w obu kierunkach”. I była to z pewnością informacja słuszna. Stan nawierzchni ul. Waśniewskiego raczej wykluczał jakikolwiek ruch. Miało to swoje uzasadnienie w rozpoczętym 22 czerwca remoncie.  

12 sierpnia sprawdziliśmy, jak postępują prace przy remoncie ulicy Waśniewskiego w Chełmie. Miasto zapowiadało bowiem, po pracach fachowców z MPGK, drogowcy zajmą się nawierzchnią od połowy lipca. Ludzie od wodociągów zrobili swoje, jednak miesiąc później na Waśniewskiego nie działo się nic. Wisiał jednak znak, które ograniczał ruch na zdemolowanej ulicy. 

Wszystko dla mieszkańców

Po naszym artykule na ten temat UM Chełm poinformował, że wykonawca przedsięwzięcia początkowo faktycznie wskazał termin rozpoczęcia prac jako lipiec/sierpień – po zakończeniu prac prowadzonych przez MPGK. Zmienił jednak ten termin na październik. Czas na wykonanie remontu ma do grudnia 2020 roku. Przypomnijmy wykonawca wyłoniony w przetargu, który ustalił koszt robót na kwotę 634 885,10 zł.

W najbliższym czasie, do momentu zainicjowania prac przez wykonawcę, ulicą Waśniewskiego umożliwiony zostanie dojazd do znajdujących się przy niej posesji – zapwniał UM Chełm.

I rzeczywiście tak się stało, a nawet jeszcze więcej, co udowadnia fotografia poniżej.

Różnica dla kierowców jest oczywista. Zniknął znak zakazujący ruchu. (Jak widać przez jakiś czas – nie wiemy jak długo – nie było też znaku informującego, że ulica jest jednokierunkowa. Wczoraj ten znak już był.)

Znak B-1  stosuje się w celu zamknięcia odcinka drogi dla ruchu wszelkich pojazdów. Dzieje się tak z różnych przyczyn, także za sprawą prowadzenie robót w pasie drogowym,  czy złego stanu technicznego drogi zagrażającego bezpieczeństwu ruchu. Nawierzchnia Waśniewskiego może nie jest zabójcza, ale i jazda po niej nawet z prędkością 30 km/h nie należy do przyjemności. Przekonaliśmy się o tym nagrywając ten materiał.

Szkoda, że znak usunięto, wystarczyło przecież dołącyć do niego tabliczkę z informacją „Nie dotyczy mieszkańców”, by na Waśniewskiego było spokojniej i bezpieczniej. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama