REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wawryniuk o wschodnich granicach II RP
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na promocję książki Andrzeja A. Wawryniuka pt. „Od wojny do wojny. Granica wschodnia II Rzeczypospolitej po traktacie ryskim”. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa kopii dokumentów źródłowych wykorzystanych w publikacji.

Dr hab. Andrzej Antoni Wawryniuk, jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz profesorem Katedry Krajoznawstwa i Stosunków Międzynarodowych Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu im. Łesi Ukrainki w Łucku.

Reklama

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca (piątek) 2017 roku  o godz. 11.00 w czytelni biblioteki przy ul. Pocztowej 54, wstęp wolny.

Członek wielu towarzystw naukowych, w tym między innymi: Instytutu Polskiego Wschodnioeuropejskiego Narodowego Uniwersytetu w Łucku, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Chełmskiego Towarzystwa Naukowego. Jest członkiem rady naukowej „Krakowskiego Pisma Kresowego”. Publikuje w polskich, ukraińskich, mołdawskich, litewskich, niemieckich, rosyjskich, kanadyjskich, amerykańskich, rumuńskich i południowoafrykańskich wydawnictwach naukowych. Specjalista w zakresie historii regionu nadbużańskiego, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952 oraz współpracy polsko-ukraińskiej. Ma w dorobku naukowym ponad 150 publikacji, w tym 30 monografii.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama