REKLAMA
,
akcja znicz 2016
Ważne! Akcja Znicz 2016 – znamy szczegóły
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Już  dziś, od godziny 14 rozpoczną się wzmożone działania policyjne pod nazwą „Akcja Znicz 2016”, które prowadzone będą do dnia 2 listopada.

Reklama

Chełmscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz uczniów z Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze odwiedzając groby swoich bliskich. Aby jednak bezpiecznie i spokojnie dotrzeć do celu należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas przemieszczania się pojazdem, jak i pieszo.

Już dziś kierowcy na drogach naszego powiatu mogą spodziewać się zwiększonej liczby patroli. Policjanci będą służyć swoją pomocą, czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, będą kierować ruchem oraz będą wskazywać także miejsca parkingowe w rejonach cmentarzy.

Pamiętajmy, że w rejonie cmentarza przy ul. Mościckiego w Chełmie, jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu. Od piątku ruch na odcinku drogi od ul. Mościckiego do skrzyżowania z ul. Reytana będzie odbywał się jednokierunkowo. W przypadku dużego natężenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Wojsławickiej i 3 Maja będzie prowadzona ręczna regulacja ruchem.

Policjanci w tych dniach będą zwracali uwagę na: prędkość z jaką poruszają się pojazdy, jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa, prawidłowość przewożenia pasażerów ze szczególnym zwróceniem uwagi na przewożone dzieci, na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących.

W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, o stosowanie się do obowiązującego oznakowania. Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pamiętajmy, że przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie – apeluje asp. Ewa Czyż, oficer prasowy KMP w Chełmie.

Unikajmy zabierania ze sobą dużych kwot pieniężnych, a podczas zakupów w przycmentarnych kwiaciarniach, w których na ogół panuje tłok, pilnujmy uważnie swoich torebek oraz portfeli. Pamiętajmy także o zamknięciu samochodu oraz o tym, aby nie pozostawić w nim rzeczy wartościowych.

Warto pamiętać także o naszych domach. Przed wyjściem sprawdźmy, czy drzwi oraz okna są zamknięte. Poprośmy o pomoc sąsiadów, którzy pod naszą nieobecność będą mogli zwrócić uwagę na nasz dom.

Jeżeli coś nas zaniepokoi lub też zauważymy osoby, które swoim zachowaniem wzbudzą nasze podejrzenia poinformujmy o tym dyżurnego Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Jeżeli mimo wszystko dojdzie do sytuacji, że padniemy ofiarą przestępstwa, natychmiast poinformujmy o tym fakcie dyżurnego Policji.  Postarajmy się też nie zacierać śladów i zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy – dodaje asp. Czyż.

W związku z Akcją Znicz 2016 apelujemy o zachowanie ostrożności zarówno na drogach, jak i chodnikach oraz odwiedzanych cmentarzach.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA