REKLAMA
,
Ważne dla przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Epidemia nie pozwala Ci prowadzić firmy? Nie musisz natychmiast biec z wnioskiem do Urzędu Miasta. Możesz to zrobić w terminie późniejszym, z datą wsteczną, bez konsekwencji finansowych.

Reklama
Od kilku dni widoczna jest niepokojąca, rosnąca tendencja w liczbie osób zgłaszających się do Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Chełm – informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców chcących zawiesić funkcjonowanie firmy.
Przykładowo w poniedziałek i wtorek przed tygodniem wpłynęły 3 wnioski o zawieszenie działalności, gdy tymczasem tylko w ten poniedziałek (16 marca) mieszkańcy przynieśli już 7 takich wniosków. Przedsiębiorcy najczęściej zawieszają firmy z branży handlowej lub przewozu osób.
 
Taki wzrost natężenia zgłoszeń jest niewskazany wobec stale rosnącego zagrożenia epidemiologicznego, a obawiamy się, że interesantów będzie więcej – pisze Zieliński.
Dlatego, w trosce o zdrowie mieszkańców i urzędników, ratusz prosi o odłożenie składania wniosków o zawieszenie, wpis, zmianę, wznowienie, jak również trwałe zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej w Urzędzie Miasta Chełm.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest możliwość składania tych wniosków w terminie późniejszym, z datą wsteczną, bez konsekwencji finansowych i prawnych.
 
Zobacz: komunikaty Ministerstwa Rozwoju z dnia 27.04.2018r. oraz 31.12.2018 r.
 
 
Przed wizytą w urzędzie, najlepiej skontaktować się z Ewidencją Działalności Gospodarczej telefonicznie pod nr 82 564 33 26.
 
Więcej informacji na temat zmian znajdziesz na stronie www.biznes.ghttps://www.biznes.gov.pl/plov.pl
 
Ponadto przedsiębiorcy, którzy posługują się profilem zaufanym albo podpisem elektronicznym, mogą zawiesić, zarejestrować, zmienić, wznowić czy trwale zaprzestać prowadzenia działalności składając wniosek online bezpośrednio na stronie Ministerstwa Rozwoju: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA