REKLAMA
,
We wrześniu odbiorą gabaryty
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Odpady wielkogabarytowe, których sterty od dłuższego czasu niepokoiły naszych Czytelników, wreszcie znikną z chełmskich osiedli. 1 września pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zaczną je wywozić.

Reklama

Mieszkańcy os. XXX-lecia w Chełmie, a także ul. Połanieckiej od ponad miesiąca alarmowali, że w okolicach osiedlowych śmietników zalegają sterty starych mebli, drzwi, materacy i innych odpadów wielkogabarytowych. Ludzi niepokoiły zapachy, ptaki rozwlekające odpady, wreszcie bali się, że w stertach śmieci zagnieżdżą się szczury. Nie wspominając już o estetyce. O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Czytelnicy pytali: dlaczego nikt tego nie wywozi? A Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie broniło się wyjaśniając, że gabaryty nie są odbierane „na wezwanie”, ale według ustalonego na rok z góry harmonogramu. Dotyczy to zabudowy jednorodzinnej (tam mieszkańcy szybko nauczyli się, kiedy wystawiać stare graty do odbioru), ale także zabudowy wielorodzinnej.

Zaczną wywozić 1 września

MPKG informuje, iż w ramach systemu gospodarki odpadami komunalnymi odbiór odpadów wielkogabarytowych z terenu miasta odbywa się terminowo i bez jakichkolwiek zmian. Najbliższa zbiórka gabarytów w zabudowie jednorodzinnej zacznie się 1 września. Będzie przebiegać zgodnie z dostarczonym mieszkańcom harmonogramem przez kolejne dni miesiąca w poszczególnych rejonach miasta.

W przypadku zabudowy wielorodzinnej, spółka przystąpi do zbiórki powyższych odpadów także we wtorek, 1 września. Przez kolejne dni będzie odbierać gabaryty z miejsc wyznaczonych w harmonogramie i ustalonych z zarządcami nieruchomości.

Gdzie sprawdzić termin?

Harmonogramy wywozu odpadów umieszczone są na stronie internetowej spółki: www.mpgk.chelm.pl oraz Urzędu Miasta Chełm: www.chelm.pl. Na telefon komórkowy można sobie zainstalować aplikację MOJE ODPADY, która umożliwia sprawdzanie harmonogramu odbioru odpadów na terenie Chełma.

Komunalnicy przypominają przy okazji, że odpady należy wystawić do godziny 7:00 w dniu wywozu. W trosce o estetykę miasta apelują do mieszkańców, aby nie pozostawiali odpadów wielkogabarytowych przy kontenerach w terminach innych niż w harmonogramie.

Jeżeli mamy taką sytuację, że musimy pozbyć się np. starych mebli poza terminami ich odbioru, można je samodzielnie wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin 5 w Chełmie. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7-16 oraz w soboty w godz. 7-14. Ilość odpadów, jakie można pozostawić w punkcie nie podlega żadnym limitom.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA