REKLAMA
,
Webinar ZUS dla byłych opozycjonistów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby, które były represjonowane z powodów politycznych, mogą liczyć na wyrównanie emerytur i rent. O szczegółach opowie 3 grudnia ekspert Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Reklama

Działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych mogą liczyć na wyrównanie emerytur i rent do kwoty 2400 zł brutto. O szczegółach opowie ekspert Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju, podczas internetowego szkolenia. Webinar odbędzie się w czwartek, 3 grudnia, na facebookowym profilu Biłgorajskiego Centrum Obsługi Inwestora: https://www.facebook.com/BCOISpzoo/. Początek o godzinie 12:00. Spotkanie z ekspertem jest otwarte dla każdego, nie ma zapisów.

Przepisy o świadczeniu wyrównawczym weszły w życie w połowie października. Wyrównanie przysługuje osobie, której emerytura, renta inwalidzka lub renta z tytułu niezdolności do pracy są obecnie niższe od 2400 zł brutto.
Do wyrównania uprawnia decyzja Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, która potwierdza status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Decyzję należy dołączyć do wniosku o świadczenie wyrównawcze. Wniosek trzeba złożyć w instytucji, która wypłaca emeryturę lub rentę.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA