REKLAMA
,
W weekend będzie można rozliczyć PIT w galeriach handlowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie. Dyżury zorganizowano m.in. w Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu. W Chełmie niestety nie.

Reklama

Resort finansów informuje, że już 6 i 7 kwietnia, w godz. 12.00-20.00, na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w 92 galeriach handlowych w całej Polsce, pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową.Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). Deklaracje PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

Na terenie woj. lubelskiego dyżury pracowników US zostaną zorganizowane w Lublinie w galeriach: Plaza, Olimp, Tarasy Zamkowe, Felicity, a także w Twierdzy w Zamościu i w Rywalu w Białej Podlaskiej. W Chełmie takiego dyżuru nie będzie.

Tu sprawdzisz wykaz galerii handlowych, w których czekać będą pracownicy urzędów skarbowych.

Co zabrać do rozliczenia PIT?

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.
Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Twój PIT może rozliczyć urzędnik

Przy okazji przypominamy, że od ubiegłego roku podatnicy mogą korzystać z nowej formy rozliczenia z US. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZa urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

W PIT-WZ podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Również ten wniosek będzie można złożyć w centrach handlowych.

Napisz komentarz
 • Dziwne przecież tyle tych galerii w Chełmie i nie można tego było w żadnej zorganizować?dziwne…

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA