REKLAMA
,
Weekend dla seniorów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Bezpłatne badania medyczne, porady prawne, oferty sanatoriów, biur podróży, a także koncerty, konkursy z nagrodami, moc pozytywnych emocji i super zabawa. Tak zapowiada się pierwsza edycja Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR, która rozpoczyna się już w najbliższy piątek w Targach Lublin S.A.

Reklama

W 2016 roku seniorzy stanowili 23,9% mieszkańców województwa lubelskiego. Prognozy na 2025 rok mówią już o 27,5% ogółu społeczeństwa. Żyjemy dłużej i chcemy, by nasze życie było na jak najwyższym poziomie. Trudno się dziwić, że zarówno samorządowcy jak i przedsiębiorcy dużą wagę przykładają do działań na rzecz seniorów.

LUBSENIOR to zupełnie nowy projekt skierowany do seniorów, ich rodzin, opiekunów i rehabilitantów. Wydarzenie jest współorganizowane przez Targi Lublin S.A. oraz Urząd Miasta Lublin. Celem spotkania jest pokazanie, że człowiek dojrzały może żyć w godnych warunkach, cieszyć się dobrym zdrowiem, być darzonym powszechnym szacunkiem, czuć się bezpiecznie, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz realizować swoje zainteresowania i pasje.

3 dni pełne atrakcji

Na uczestników Lubelskich Spotkań Seniorów LUBSENIOR czekają 3 dni pełne wykładów, wartościowych rozmów, spotkań i emocji. W Targach Lublin będzie można wykonać bezpłatne badania lekarskie, uzyskać porady lekarza w specjalnie urządzonym gabinecie, zapoznać się z ofertą sanatoriów, biur podróży, domów opieki, uzyskać informacje na temat programów pomocowych, zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, porozmawiać z mediatorem, a także uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących przygotowanych we współpracy z partnerami branżowymi.

Koncerty, konkursy i… dancing

Lubelskie Spotkania Seniorów LUBSENIOR to także dobra zabawa! Na scenie wystąpią zespoły i grupy działające na terenie Lublina. Nie zabraknie także zaproszonych gwiazd estrady! 25 października o godzinie 16:00 organizatorzy zapraszają na koncert znanej i cenionej piosenkarki Haliny Frąckowiak.
W sobotę, 26 października, z autorskim koncertem wystąpi Dariusz Tokarzewski – członek grupy VOX. Będzie także koncert młodego artysty – Łukasza Jemioły. W sobotę warto zabrać ze sobą buty do tańca, bo szykuje nas nie lada dancing z Zespołem Pasjonatta.

Czas na zmianę!

Niedziela upłynie seniorom na metamorfozach, pokazach fryzjerstwa i makijażu cery dojrzałej. Specjaliści pokażą także, w jaki sposób ubrać się modnie i wygodnie, a wszystko to zostanie zaprezentowane przez senioralnych modeli, którzy liczą na gorący doping.
Spotkania zakończy koncert solistów Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy zabiorą słuchaczy w sentymentalną podróż z filmową piosenką.

Zapraszamy 25 października 2019 (piątek), godz. 10:00 – 17:00; 26 października 2019 (sobota)  godz. 10:00 – 17:00; 27 października (niedziela)  godz. 10:00 – 16:00, Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11.
Wstęp wolny!

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA