REKLAMA
,
Weekend z teatrem
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostatni październikowy weekend w Chełmie będzie należał do teatru. W piątek ruszają VI Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich OSPTA 2018.

Reklama

Jak co roku organizatorzy starają się, aby repertuar Spotkań był różnorodny. Dotychczas gościliśmy w Chełmie m.in.: Teatr Ludowy ze Lwowa, Teatr AA Vademecum z Wiednia, Teatr Amatora z Biłgoraja, Teatr CoMeta z Warszawy, Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr From Poland z Częstochowy, Teatr Fredreum z Przemyśla, Teatr Es z Siedlec, Julia Szachewicz z Warszawy, Mateusz Nowak z Lublina, teatr OKO z Rudy Huty.

W tym roku podczas inauguracji zobaczymy widowisko muzyczno-teatralne „Pardon To Tu?”, które miało premierę podczas letniego Festiwalu Kolory Muzyki. Tym razem spektakl będzie można obejrzeć siedząc wygodnie w fotelu na sali widowiskowej Chadeku. Piątek, 26 października, godz. 19, ChDK, bilety po 30 zł.

W sobotę, 27 października, będzie można zobaczyć dwa spektakle:

O godzinie 16 zapraszamy na spektakl Teatroterapii Lubelskiej pt. „Opera Kartoflana” w reżyserii Marii Pietruszy Budzyńskiej. Sens „Opery Kartoflanej” opiera się na pozornie sprzecznej logice hiphopowych tekstów piosenek o włączającym wyłączaniu ludzi, którzy z racji niespełnionej normy dostali się w tryby złożonej maszyny pomocy społecznej i opieki. Bilety po 20 zł.

O godzinie 19 zobaczymy spektakl „Kobiety których nie ma”. Jego kanwę stanowi 14 piosenek Agnieszki Osieckiej, wyśpiewanych trzema wyjątkowymi głosami z towarzyszeniem fortepianu. To poetycka podróż do głowy i serca kobiety, do jej wnętrza. Bilety po 20 zł.

Niedziela będzie należała do Teatru Animagia z Żytna, który przyjedzie do nas ze spektaklem „Karczma pod białym łabędziem” w reżyserii Michała Zaskórskiego. Spektakl jest alegoryczną opowieścią o uwikłaniu jednostki w dziejowe zawieruchy, społeczne ograniczenia, bezradnej wobec kaprysu przypadku. Początek o godz. 18. Bilety po 20 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Chełmskiego Domu Kultury.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Redakcjo,wyszukiwanie jest u was trudne,chyba przyznacie.Tylko dzięki podanemu linkowi znalazłem.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Do ja. Oj, gapa, a wystarczy zerknąć ciut niżej i nie obrażać się od razu. Na wszelki wypadek podajemy link: http://chelmski.eu/opinie-jak-raniewicz-chodzi-wlasnymi-drogami/

  No votes yet.
  Please wait...
 • Fakt,temat Raniewicza jest ciekawy.

  No votes yet.
  Please wait...
 • I gdzie sie podzial Wasz artykul o Raniewiczu?
  https://www.dziennikwschodni.pl/chelm/chelm-ko-kukiz15-i-psl-udzielilo-poparcia-agacie-fisz,n,1000229924.html
  Niezalezni jestescie od czorta i troche.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA