REKLAMA
,
Weź udział w Dniu Łosia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ciekawa propozycja na weekend dla „rannych ptaszków”. Poleski Park Narodowy zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Łosia.

Reklama

Poleski Park Narodowy proponuje udział w niezwykłym spacerze w poszukiwaniu łosi z okazji ich Dnia, obchodzonego po raz pierwszy w Polsce z inicjatywy Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze. Spacer po poleskich łąkach, lasach i bagnach poprowadzą znawcy łosia – Radosław Miazek, fotograf przyrody i Marek Tokarzewski, przyrodnik, związany z Poleskim Parkiem Narodowym, prowadzi Okiem Parkowca.

Połowa września to czas niezwykły w życiu łosi. Mają wtedy bukowisko czyli czas łosiowych godów. Polesie jest drugą po Biebrzy ostoją łosi w Polsce.

Spacer rozpocznie się wcześnie rano, bo o godz. 6, w niedzielę, 16 września. Zbieramy się na parkingu Poleskiego Parku przy ścieżce Dąb Dominik – wieś Kolonia Łomnica. Stamtąd przejedziemy do wsi Lejno. Ważne: trzeba zabrać  ze sobą wodoodporne ubranie, solidne buty i lornetkę.

Po spacerze zaplanowano ognisko.

Udział w Dniu Łosia na Polesiu jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie udziału na pocztę: radoslaw.miazek@o2.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA