REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Weź udział w Dniu Łosia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Ciekawa propozycja na weekend dla “rannych ptaszków”. Poleski Park Narodowy zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Łosia.

Poleski Park Narodowy proponuje udział w niezwykłym spacerze w poszukiwaniu łosi z okazji ich Dnia, obchodzonego po raz pierwszy w Polsce z inicjatywy Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze. Spacer po poleskich łąkach, lasach i bagnach poprowadzą znawcy łosia – Radosław Miazek, fotograf przyrody i Marek Tokarzewski, przyrodnik, związany z Poleskim Parkiem Narodowym, prowadzi Okiem Parkowca.

Połowa września to czas niezwykły w życiu łosi. Mają wtedy bukowisko czyli czas łosiowych godów. Polesie jest drugą po Biebrzy ostoją łosi w Polsce.

Spacer rozpocznie się wcześnie rano, bo o godz. 6, w niedzielę, 16 września. Zbieramy się na parkingu Poleskiego Parku przy ścieżce Dąb Dominik – wieś Kolonia Łomnica. Stamtąd przejedziemy do wsi Lejno. Ważne: trzeba zabrać  ze sobą wodoodporne ubranie, solidne buty i lornetkę.

Po spacerze zaplanowano ognisko.

Udział w Dniu Łosia na Polesiu jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłaszanie udziału na pocztę: radoslaw.miazek@o2.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*