REKLAMA
,
Weź udział w konkursie ekologicznym
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Drugie życie śmieci” to konkurs, który już po raz piąty ogłasza Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Jeśli chodzisz do podstawówki, ta propozycja jest dla ciebie. Sprawdź szczegóły.

Reklama

Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej, piątej już edycji Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci”. Termin nadsyłania prac: 15 października 2020 r.

Konkurs składa się z dwóch zadań.  Pierwsze z nich polega na wymyśleniu hasła o tematyce ekologicznej, związanego bezpośrednio z segregacją lub ponownym wykorzystaniem odpadów. Przy drugim zadaniu trzeba się wykazać nie tylko pomysłowości, ale także umiejętnościami manualnymi. Trzeba – przy wykorzystaniu odpadów (szkło, plastik, papier, metal itp.) – stworzyć nową rzecz, którą będzie można wykorzystać praktycznie lub do dekoracji.

Autorzy najlepszych prac dostaną nagrody i dyplomy. Ich dzieła prezentowane będą na wystawie pokonkursowej.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, budzenie zainteresowania problemami ekologii, uwrażliwienie na potrzebę segregacji śmieci, wreszcie uświadomienie, jak wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób ponownie wykorzystać.

Podsumowanie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej organizatorzy zaplanowali na 20 października 2020 r. w holu Młodzieżowego Domu Kultury przy Czapli, ul. Czarnieckiego 8.

Więcej informacji na stronie MDK.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Urząd w czasie zarazy
Urząd w czasie zarazy
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
REKLAMA