REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wezwij WOT przez aplikację
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Od ponad miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej mają aplikację webową, która usprawnia i przyspiesza pomoc. To ułatwienie dla samorządów, organizacji pomocowych, domów pomocy społecznej i innych, którzy potrzebują wsparcia “terytorialsów”.

Reklama

Na Lubelszczyźnie z aplikacji skorzystało już ponad 150 podmiotów. Są to głównie ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas, organizacje pomocowe oraz samorządy. W sumie poprzez aplikację złożono już około 200 wniosków o pomoc.

Dotyczą one przede wszystkim potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu medycznego i ośrodków pomocy społecznej, czy też budowy polowych izb przyjęć.

Aplikacja internetowa Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych została uruchomiona przez WOT już kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”. Narzędzie skutecznie łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie, z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Zbudowali je podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej.

Narzędzie pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej wszystkie działania mogą odbywać się zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich.
Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu. Wcześniej należy zarejestrować podmiot w bazie danych.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie WOT złożonych za pomocą aplikacji. Aktualnie zarejestrowanych jest blisko 780 podmiotów z całego kraju, w sumie złożono już ponad 600 wniosków o wsparcie.

Z aplikacji może skorzystać każda organizacja niosąca pomoc innym. Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 261-883-689 lub wysłać wiadomość na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama