REKLAMA
,
Wezwij WOT przez aplikację
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od ponad miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej mają aplikację webową, która usprawnia i przyspiesza pomoc. To ułatwienie dla samorządów, organizacji pomocowych, domów pomocy społecznej i innych, którzy potrzebują wsparcia „terytorialsów”.

Reklama

Na Lubelszczyźnie z aplikacji skorzystało już ponad 150 podmiotów. Są to głównie ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas, organizacje pomocowe oraz samorządy. W sumie poprzez aplikację złożono już około 200 wniosków o pomoc.

Dotyczą one przede wszystkim potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu medycznego i ośrodków pomocy społecznej, czy też budowy polowych izb przyjęć.

Aplikacja internetowa Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych została uruchomiona przez WOT już kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”. Narzędzie skutecznie łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie, z brygadami obrony terytorialnej, które wsparcia udzielają. Zbudowali je podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej.

Narzędzie pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej wszystkie działania mogą odbywać się zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich.
Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu. Wcześniej należy zarejestrować podmiot w bazie danych.

Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie WOT złożonych za pomocą aplikacji. Aktualnie zarejestrowanych jest blisko 780 podmiotów z całego kraju, w sumie złożono już ponad 600 wniosków o wsparcie.

Z aplikacji może skorzystać każda organizacja niosąca pomoc innym. Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 261-883-689 lub wysłać wiadomość na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA