REKLAMA
,
ostrzeżenie przed wiatrem
Wiatr jeszcze nie odpuszcza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydał dla naszego regionu IMGW. Wiatr będzie nam dokuczać jeszcze dzisiaj i w sobotę. Niedziela przyniesie uspokojenie.

Reklama

Wczorajsze (17 lutego) wichury, które szalały nad Polską, przyniosły znaczne straty, a nawet ofiary śmiertelne. W Chełmie było spokojniej, choć strażacy nie próżnowali. W całym województwie interweniowali ponad 150 razy. Najwięcej zdarzeń dotyczyło połamanych konarów i powalonych na drogi drzew. W Kolonii Tomaszowice (gmina Jastków) konar spadł na jadące auto i ranna została 60-letnia kobieta. Wichura uszkodziła dachy na 7 budynkach mieszkalnych i na 18 gospodarczych. Doszło do zerwania pięciu linii energetycznych.

Wszystkie interwencje strażaków już się zakończyły i dzisiaj (18 lutego) sytuacja jest stabilna.

Może się jednak okazać, że weekend przyniesie nam

„kolejny epizod z bardzo silnym wiatrem”

– ostrzegają synoptycy. W nocy z piątku na sobotę i w sobotę możliwe są porywy nawet do 100-125 km/h. Poza tym będzie ciepło, ale z opadami, głównie deszczu i deszczu ze śniegiem, a miejscami przejściowo będzie padał śnieg. Tylko na południu kraju w sobotę i niedzielę więcej słońca i mniej opadów. Roztopy i wezbrania, szczególnie na rzekach południowej części woj. dolnośląskiego.

Na terenie województwa lubelskiego

IMGW przewiduje na weekend zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na północy regionu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4°C do 7°C. Wiatr będzie dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Dla powiatu chełmskiego dziś i jutro obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia z powodu silnego wiatru.

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA