REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
ostrzeżenie przed wiatrem
Wiatr jeszcze nie odpuszcza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydał dla naszego regionu IMGW. Wiatr będzie nam dokuczać jeszcze dzisiaj i w sobotę. Niedziela przyniesie uspokojenie.

Reklama

Wczorajsze (17 lutego) wichury, które szalały nad Polską, przyniosły znaczne straty, a nawet ofiary śmiertelne. W Chełmie było spokojniej, choć strażacy nie próżnowali. W całym województwie interweniowali ponad 150 razy. Najwięcej zdarzeń dotyczyło połamanych konarów i powalonych na drogi drzew. W Kolonii Tomaszowice (gmina Jastków) konar spadł na jadące auto i ranna została 60-letnia kobieta. Wichura uszkodziła dachy na 7 budynkach mieszkalnych i na 18 gospodarczych. Doszło do zerwania pięciu linii energetycznych.

Wszystkie interwencje strażaków już się zakończyły i dzisiaj (18 lutego) sytuacja jest stabilna.

Może się jednak okazać, że weekend przyniesie nam

„kolejny epizod z bardzo silnym wiatrem”

– ostrzegają synoptycy. W nocy z piątku na sobotę i w sobotę możliwe są porywy nawet do 100-125 km/h. Poza tym będzie ciepło, ale z opadami, głównie deszczu i deszczu ze śniegiem, a miejscami przejściowo będzie padał śnieg. Tylko na południu kraju w sobotę i niedzielę więcej słońca i mniej opadów. Roztopy i wezbrania, szczególnie na rzekach południowej części woj. dolnośląskiego.

Na terenie województwa lubelskiego

IMGW przewiduje na weekend zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na północy regionu również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4°C do 7°C. Wiatr będzie dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Dla powiatu chełmskiego dziś i jutro obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia z powodu silnego wiatru.

Uważajcie na siebie!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama