REKLAMA
,
Więcej boisk w mieście
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmscy młodzi sportowcy zyskają trzy nowe obiekty. Będą to wielofunkcyjne boiska sportowe. Ministerstwo Sportu dało miastu na ten cel milion złotych.

Reklama

Jakub Banaszek, prezydent Chełma informuje,  że właśnie podpisał ogłoszenia przetargowe na budowę trzech wielofunkcyjnych boisk sportowych w mieście.

Z wiadomości najbardziej cieszą się pewnie uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 7,  Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. To właśnie boiska przy tych placówkach zmienią się niebawem nie do poznania.

Przy każdej ze szkół powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne boisko. Będzie tam można uprawiać wiele dyscyplin sportu – piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Przy SP nr 7 dodatkowo powstanie miejsce do ćwiczeń skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą.

Oprócz milionowej dotacji z ministerstwa, samorząd będzie musiał dołożyć do inwestycji dwa razy tyle z kasy miasta. Łączną wartość planowanych prac szacuje się więc na ponad 3 mln zł.

To kolejne inwestycje związane z rozbudową miejskiej infrastruktury sportowej i następne przedsięwzięcia realizowane przy wsparciu zewnętrznych środków finansowych – podkreśla prezydent. 
Szczegółowe informacje na temat warunków przetargów zostaną niebawem opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UM Chełm.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA