REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Więcej patroli na ulicach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Więcej patroli na terenie miast i poważne konsekwencje dla tych, którzy nie stosują się do przepisów w związku z epidemią. Już wczoraj policjanci skierowali pierwsze wnioski do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które dotyczą rażącego naruszenia obowiązujących przepisów.

Policjanci na Lubelszczyźnie modyfikują taktykę działania. To efekt zmian,  jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów.

Skupimy się na patrolowaniu ulic miast i mniejszych miejscowości.  Wsparciem dla nas będę funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej,  WOT-u  oraz ITD – informują policjanci.

Już od wczoraj (1 kwietnia) mundurowi sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to, czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. W dalszym ciągu będą przypominać  o zasadach, jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować. Przez urządzenia głośnomówiące nadal będą podawane komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Kolejna kwestia, która uległa zmianie to zmodyfikowanie

kontroli osób pozostających w kwarantannie.

Od teraz policjanci będą szczególnie często pojawiać się pod adresami, gdzie wcześniej zauważyli problemy, a także tam, gdzie kwarantanna dopiero się rozpoczyna. Jednocześnie przypominają, że od wczoraj obowiązkowe jest korzystanie ze specjalnej aplikacji przez osoby objęte kwarantanną. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Niech policjanci i straż miejska w Chełmie wezmą się za siebie!!!!! wczoraj na Łuczkowskim stali w 6 osób śmiechy chichy pogaduszki…ot dają przykład

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *