REKLAMA
,
Więcej sprzętu dla niepełnosprawnych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dobra wiadomość dla niepełnosprawnych mieszkańców Chełma! Do wypożyczalni mieszczącej się w Warsztacie Terapii Zajęciowej trafił dodatkowy sprzęt rehabilitacyjny. Będzie dostępny bezpłatnie.

Reklama

Do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chełmie (Lubelska 135 E) trafiły ostatnio nowe urządzenia.
Wypożyczalnia wzbogaciła się o trzy wózki inwalidzkie, cztery balkoniki kroczące oraz cztery pary kul. Będą one bezpłatnie udostępniane wszystkim potrzebującym.

Balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. Balkoniki są zaprojektowane w taki sposób, aby łatwo dostosowywały się do tempa poruszania osoby użytkującej sprzęt.
Kule wykorzystywane są przez osoby potrzebujące podparcia podczas nauki chodzenia po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, do utrzymania równowagi podczas przenoszenia ciężaru ciała.
Z kolei wózki umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym motorycznie, które nie są w stanie samodzielnie chodzić. Sprzęt ten jest ergonomiczny i komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany w domu oraz na spacerach.

Warto dodać, że w wypożyczalni od roku dostępne są także rowery trójkołowe w trzech rozmiarach, dostosowane do wagi i wzrostu osoby wypożyczającej: dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Wypożyczalnia w Chełmie: Warsztat Terapii Zajęciowej, ul. Lubelska 135E, tel. 82 565-67-66.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA