REKLAMA
,
Wieczór z chełmską fotografią
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

VII „Wieczór z chełmską fotografią” to zaproszenie na spotkanie z twórcami kalendarza. Wydawnictwo jest wspólnym dziełem artystów biorących udział w Festiwalu Niezła Sztuka.

Reklama

Od 2013 roku mieliśmy możliwość obcować z naszym miastem w kalendarzach ilustrowanych przez Grzegorza Chwesiuka, kolejno w cyklach: „Chełm z Górką w tle”, „Chełm widziany z góry”, „Rzemieślnicy Chełma”, „Chełm – po sąsiedzku”, „Twórczy Chełm” oraz „8 kroków do Chełma”. Nadszedł czas na zmianę.

Kalendarz na rok 2019 jest pracą wspólną chełmskich twórców biorących udział w festiwalu Niezła Sztuka. W czasie dwóch edycji Niezłej Sztuki pokazało się na placu Łuczkowskiego ponad 30 artystów, z czego lwią część stanowili twórcy wizualni. Prace 12 z nich znalazły się w kalendarzu „Niezła Sztuka Chełm”. Stąd mnogość technik i tematów: od portretów zwierząt rysowanych ołówkiem, przez ujęcia madonny w wydaniu malarskim i fotograficznym, aż do Chełma lat minionych, utrwalonym na kwadratowej błonie światłoczułej.

To tylko część ciekawie prezentującej się całości. Więcej będzie można zobaczyć w galerii „Nova” Chełmskiej Biblioteki Publicznej na VII „Wieczorze z chełmską fotografią”.
Jak co roku, oprócz promocji kalendarza, odbędzie się też aukcja prezentowanych w nim prac. Dochód z licytacji zostanie przekazany na organizację Festiwalu Niezła Sztuka w 2019 roku.

Wieczór to także premiera cyklu fotografii „Kobiety Chełma” Anny Wójtowicz-Wnuk oraz występy na żywo chełmskich artystów.

Więcej szczegółów na profilu NS facebook.com/niezlasztuka.org.

Zapraszamy na VII Wieczór z chełmska fotografią w sobotę, 22 grudnia, o godzinie 17.07, ChBP. Wstęp wolny!

Załączona grafika autorstwa Julii Oziemczuk.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
Zapal znicz dla medyka
Zapal znicz dla medyka
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
Miejska spółka pomoże w ozdobieniu grobów
REKLAMA