REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wielka awaria sieci komórkowej na wschodzie Polski
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Mieszkańcy Włodawy i okolic nie mogą wykonać połączeń telefonicznych, a część z nich nie ma dostępu do internetu i bankowości elektronicznej.

Awaria najbardziej dotknęła mieszkańców powiatów włodawskiego, bialskiego oraz parczewskiego. Jak się dowiedzieliśmy, to efekt uszkodzenia światłowodu przez pracującą na polu maszynę rolniczą.

W tej lokalizacji rzeczywiście mamy zarejestrowaną awarię naszej sieci. Zapewniamy, że pracujemy nad jej usunięciem. Z informacji, jakie posiadamy prace powinny zostać zakończone w piątek w godzinach popołudniowych – poinformowała sieć Orange.

Przerwany światłowód służył nie tylko sieci Orange, ale i T-Mobile. Wszystkim którzy nie mogą połączyć się za pomocą telefonu komórkowego, polecamy tradycyjny telefon stacjonarny. Usterki powinny zostać naprawione około godz. 16:30.

Teorie spiskowe

Problemy z zasięgiem, brak możliwości dzwonienia i wysłania SMS-ów, były dostatecznym powodem, żeby pojawiło się kilka teorii spiskowych. Niektórzy internauci informowali, że to efekt rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad’17, które odbywały się w dniach 14-20 września na Białorusi, Morzu Bałtyckim, na zachodzie Rosji i w obwodzie kaliningradzkim.

Uspokojamy więc, że manewry wojskowe nie miały nic wspólnego z awarią. W rozmowie z dziennikarzami gen. dyw. Sławomir Wojciechowski stwierdził, że ćwiczenia odbyły się zgodnie z przewidywaniami i nie zanotowano żadnych incydentów.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*