REKLAMA
,
Wielkie wygrane pieniężne w grach losowych
Wielkie wygrane pieniężne w grach losowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kto z nas nie marzy o wielkiej wygranej, która pozwoli zmienić życie, kupić własne mieszkanie, czy ułatwić dzieciom start w dorosłość? Jak się okazuje, takie wygrane się zdarzają, i to również w naszym kraju. Jest na to wiele przykładów.

Reklama

Na początek wspomnimy jednak o największych wygranych w loteriach liczbowych za oceanem. W Stanach Zjednoczonych najpopularniejsze są dwie – Powerball i Mega Millions, będące odpowiednikami naszego Lotto. I tak najwyższa kumulacja w historii tych gier wyniosła… aż 1,586 mld dolarów. Jej losowanie odbyło się 13 stycznia 2016 r. – tą olbrzymią kwotą podzieliły się trzy osoby, ze stanów Tennessee, Kalifornia i Floryda. Ze względów podatkowych, łącznie wypłacono im po około 330 mln dolarów.

Najwyższa wygrana na świecie padła w grze Mega Millions 30 marca 2012 r. Posiadacz szczęśliwego kuponu zgarnął wówczas 474 mln dolarów.

Najwyższe wygrane w EuroJackpot

Największą loterią liczbową w Europie jest EuroJackpot, dostępny w 18 krajach na Starym Kontynencie, w tym w Polsce. Aby wygrać główną nagrodę, należy trafić 5 z 50 liczb oraz 2 z dodatkowych 12. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia to 1:95344200.

Jak się jednak okazuje, jest to możliwe. W ciągu ostatnich pięciu lat aż sześciokrotnie w EuroJackpot padały wygrane w wysokości 90 mln euro. Miało to miejsce trzykrotnie w Niemczech, dwukrotnie w Finlandii i raz w Czechach. W Polsce loteria dostępna jest od 2018 r. Pierwsza główna wygrana w naszym kraju, w wysokości 45 mln euro, padła 10 maja 2019 r.

Najwyższe wygrane w Lotto

Skoro jesteśmy już w kraju, to nie sposób nie wspomnieć o najwyższych wygranych w najbardziej znanej rodzimej loterii liczbowej, czyli kultowym Lotto. Absolutnym rekordzistą jest gracz ze Skrzyszowa, który 16 marca 2017 r. zgarnął ponad 36,7 mln zł. Mniej – bo 35,2 mln zł – warta była „szóstka” wytypowana 22 sierpnia 2015 r. w Ziębicach. Z kolei 9 lutego 2012 r. w Gdyni gracz dzięki szczęśliwemu kuponowi wzbogacił się o ponad 33,7 mln zł.

Warto jednak pamiętać, że rekordowa kumulacja w polskim Lotto miała miejsce w maju 2016 r. Wówczas w puli nagród znalazło się blisko 60 mln zł. „Szóstkę” trafiły jednak trzy osoby i do każdej trafiło „zaledwie” 19 mln zł.

Najwyższe wygrane w zakładach bukmacherskich

Wygrywać można nie tylko w loteriach liczbowych. W Polsce i na całym świecie było wiele przypadków robiących wrażenie wygranych w zakładach bukmacherskich. I tak np. w Wielkiej Brytanii popularne są zakłady na wyścigi konne. W 2008 r. pewien starszy mężczyzna postawił na zakład o kursie 2 000 000 zaledwie 50 centów i wygrał okrągły 1 mln funtów. W 2017 r. w Leicester inny gracz również postawił na wyścigi konne, tyle że 19 funtów, a wygrał aż 823 tys.

W naszym kraju popularniejsza od wyścigów konnych jest piłka nożna. Zakłady właśnie na tę dyscyplinę znalazły się na kuponach, które dały największą w historii zakładów bukmacherskich w Polsce wygraną, wynoszącą blisko 4 mln zł. Na kwotę tę złożyły się 4 kupony z wygraną ponad 582 tys. zł, 2 kupony z sumą ponad 327 tys. zł oraz 2 kupony z wygraną wynoszącą ponad 310 tys. zł.

Druga najwyższa wygrana w zakładach bukmacherskich w Polsce wyniosła blisko 3 mln zł, przy czym gracz zgarnął ją w dwa dni. Najpierw postawił zakłady na piłkę nożną, w których wygrał łącznie 2,4 mln zł. Bukmacher szybko wypłacił mu te pieniądze, więc już kolejnego dnia postawił za 49 tys. zł kupon, w którym typował, że Liverpool awansuje w Lidze Mistrzów pomimo porażki z Barceloną w pierwszym meczu aż 0:3. I jak kibice futbolu pamiętają, tak właśnie się stało – The Reds po fantastycznym widowisku wygrali z Barcą 4:0 i awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Typer wzbogacił się zaś dzięki temu o blisko 550 tys. zł.

Jak widać, czasem postawienie losu na loterii albo poszukanie promocji, w której bukmacher oferuje darmowy, bez wpłaty depozytu, kupon i prawidłowe wytypowanie wyników sportowych może przełożyć się na wielką wygraną, która pozwala na spełniać marzenia.

Pamiętaj: Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich.

 

Tagi
Napisz komentarz
Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA