REKLAMA
,
Wiemy już, kto oficjalnie będzie nowym radnym!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Po śmierci radnej Elżbiety Nowaczewskiej z Prawa i Sprawiedliwości, pojawiło się wiele spekulacji, kto obejmie po niej mandat. Jako pierwsi znamy oficjalną odpowiedź.

Reklama

Radę Miasta i Klub Prawa i Sprawiedliwości zasili Adrian Koszałka (21L). W rozmowie z nami, potwierdził swoją oficjalną decyzję. Jak mówi, zamierza stawiać na współpracę z młodymi.

Na początku chciałbym złożyć serdeczne wyrazy współczucia dla rodziny zmarłej radnej Elżbiety Nowaczewskiej. Przede mną rok pracy w Radzie Miasta. Chciałbym ten czas wykorzystać aktywnie. Priorytetem w moich działaniach będzie współpraca z chełmską młodzieżą – mówi nam radny Adrian Koszałka. Chcę, aby młodzi z naszego miasta mogli rozwijać się naukowo, sportowo, a także zawodowo, czując przy tym pełne wsparcie z mojej strony – dodaje.

Nowy radny swoją przygodę z samorządem zaczynał jeszcze w Młodzieżowej Radzie Miasta, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego jednej z komisji. W wyborach samorządowych osiągnął jeden z najwyższych wyników wśród kandydatów PiS. Obecnie pracuje i studiuje.

Warto zaznaczyć, że będzie to najmłodszy radny w historii naszego miasta, a przypomnijmy – średnia wieku obecnej Rady to 57 lat. Ślubowanie odbędzie się na najbliższej sesji, prawdopodobnie jeszcze w listopadzie.

* * *

Zgodnie z ordynacją wyborczą, w przypadku śmierci radnego, mandat obejmuje osoba z kolejnym wynikiem na liście. W wyborach w 2014 roku do Rady Miasta z ramienia PiS w okręgu 4. (os. Dyrekcja) wszedł ówczesny kandydat na Prezydenta Miasta Longin Bożeński oraz śp. Elżbieta Nowaczewska. Następne miejsce zajął Adrian Koszałka, a tuż za nim znalazła się Edyta Rożek.

 

Napisz komentarz
 • Powodzenia w pełnieniu funkcji radnego.

 • Oby więcej młodych!

 • Gratulacje Adrian. Powodzenia.

 • Super Adrian! Trzymam kciuki!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA