REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wiersze „Od ulicy do ulicy”
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

„Od ulicy do ulicy” to najnowszy tomik poetycki Danuty Agnieszki Kurczewicz. Zapraszamy na promocję wydawnictwa w czwartek, 10 października, do ChBP.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti oraz Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” zapraszają na promocję tomiku poetyckiego Danuty Agnieszki Kurczewicz „Od ulicy do ulicy”. Spotkanie zaplanowano na 10 października, o godz. 17.00, w sali widowiskowej biblioteki (ul. Partyzantów 40).

Podczas wieczoru autorskiego poetka za pomocą pięknych strof oprowadzi nas ulicami Chełma, którym nadaje szczególny wymiar – niezwykle sentymentalny. Ulice, budynki, miejsca znajome w jej wierszach z tomiku „Od ulicy do ulicy” nabierają nowego znaczenia, obrazy miasta malowane słowami pozwalają chełmianom dostrzec to, co na co dzień jest niezauważalne.

W programie przewidziano m.in. wystąpienie publicysty, eseisty, krytyka literackiego Zbigniewa Waldemara Okonia oraz minirecital znakomitej wokalistki Magdaleny Greber-Czyżewskiej.

***

Danuta Agnieszka Kurczewicz od lat związana jest z Chełmem i Pawłowem. Jest członkinią Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36” , Stowarzyszenia Twórczego „Pasja”, Stowarzyszenia Przyjaciół Pawłowa, a także redaktorką czasopisma Głos Pawłowa. Poetka na swoim koncie wydawniczym ma już kilka tomików poezji: „W galaktyce czasu” ,” Iluminacje jesieni”, „Kręgi zwielokrotnione”, „Przęsła nie-pamięci”, „Domy bez głów”, „Żarówki gasną pod ziemią”, „Od ulicy do ulicy”, „Kruszenie piekła”. Opublikowała również dwie książki poetycko-malarskie: „Rozbłyski” i „Przenikanie”.

Za swoją twórczość literacką i artystyczną została w roku 2013 laureatką nagrody im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. Wśród wielu sukcesów znalazł się także Srebrny Wawrzyn Literacki (2011) oraz Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego (2017). Poza poezją, pasją Danuty Agnieszki Kurczewicz jest malarstwo, jej prace pokazywane były na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama