REKLAMA
,
Więźniowie pójdą do pracy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wrześniu więźniowie z Zakładu Karnego w Chełmie pójdą do pracy w szpitalu. To wspólna inicjatywa placówek.

Reklama

Dyrektor więzienia – pułkownik Artur Gajewski oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie – Kamila Ćwik podpisali umowę o  zatrudnieniu więźniów.
Do prac na terenie szpitala zostanie na razie skierowanych sześć osób. To osadzeni z krótkim terminem końca kary, którzy wcześniej wyrazili na to zgodę. Praca będzie świadczona nieodpłatnie. Więźniowi zajmą się m.in. porządkami, pomocą przy transporcie oraz pracami remontowo-budowlanymi.

Fachowcy podkreślają, że praca pozytywnie wpływa na resocjalizację, obowiązki kształtują pozytywne postawy, a dzięki temu łatwiej odnaleźć się w warunkach wolności.

To umożliwi skazanym powrót do normalnego funkcjonowania oraz pracy już nie w warunkach zamkniętych – podkreśla Kamila Ćwik, dyrektor szpitala w rozmowie z Radiem Lublin. – Placówka skorzysta, ponieważ nasz teren zostanie uporządkowany jeszcze dokładniej niż do tej pory. To także pomoc dla nas w wymiarze finansowym. Skazani jeszcze w tym tygodniu przejdą badania w zakresie medycyny pracy, by następnie podjąć się wykonywania swoich obowiązków.

Oprócz szpitala, chełmski Zakład Karny ma obecnie podpisanych kilka umów z różnymi zakładami pracy na pracę osadzonych. W planach zaś jest budowa hali produkcyjnej, w której  zatrudnienie znajdzie ponad 50 zainteresowanych. W Zakładzie Karnym w Chełmie przebywa teraz ponad 600 więźniów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA