REKLAMA
Wigilia dla samotnych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Samotna wigilia to smutna perspektywa. Ale nie musi tak być. Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych wraz z Sanktuarium Maryjnym na Górze Chełmskiej zapraszają wszystkich na wigilijną wieczerzę.

Reklama

Wigilię dla samotnych parafia na Górce zorganizowała po raz pierwszy rok temu. W tym roku rolę głównego organizatora przejęło Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, nadal we współpracy z parafią NNMP. Do organizacji przyłączyli się także inni – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, harcerze z hufca Chełm oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wspólna wieczerza odbędzie się 24 grudnia, o godz. 12.00. Miejsce: tężnia solankowa w Chełmskim Parku Wodnym. 

Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej zwraca uwagę, jak wielu parafian jest samotnych – nie mają rodziny, albo ich dzieci są daleko poza granicami. Organizatorzy wieczerzy piszą:

Chcielibyśmy, by nikt w tym szczególnym dniu nie był sam. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do Was, drodzy Parafianie, by w swoim środowisku rozejrzeć się – poszukać takich osób, porozmawiać z nimi i zaprosić do siebie albo na wspólną wigilię miejską.

Osoby zainteresowane udziałem w wieczerzy mogą się zgłaszać – lub ktoś może je zgłosić – do końca rekolekcji, w kancelarii lub zakrystii. Telefon do kancelarii parafialnej: 82 565 24 75. Jeśli byłyby kłopoty z dostaniem się na teren Parku Wodnego, to w dowiezieniu na miejsce wszystkich chętnych pomoże MOPR.

Zapowiada się smaczny wspólny posiłek i kolędowanie. Nie zabraknie prezentów pod choinką.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA