REKLAMA
Wigilia Wszystkich Chełmian 21 grudnia
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmienił się termin zapowiadanej wcześniej Wigilii Wszystkich Chełmian.  W centrum miasta spotykamy się w samo południe, w sobotę, 21 grudnia.

Reklama

Wigilię Wszystkich Chełmian organizują Miasto Chełm oraz Stowarzyszenie WeRwA. Odbędzie się jednak w innym terminie, niż początkowo planowano. Organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i gości do bożonarodzeniowej szopki na Pl. Łuczkowskiego nie 20 grudnia o godzinie 15:00, a w sobotę, 21 grudnia o godzinie 12:00.

Harcerze przekażą władzom miasta Betlejemskie Światło Pokoju, a w świąteczny klimat wprowadzi zebranych wspólne kolędowanie, które poprowadzi zespół Demex z Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Wigilia będzie też okazją do podsumowania konkursu „Tradycyjna ozdoba choinkowa” organizowanego przez MDK pod patronatem prezydenta Jakuba Banaszka. Przygotowane w konkursie ozdoby zawisną na chełmskiej choince, którą uczestnicy Wigilii wspólnie przystroją.

Z kolei od 20 do 22 grudnia na Pl. Łuczkowskiego odbywać się będzie świąteczny jarmark, a przyświecać mu będzie hasło „Dziś w Niedźwiedzim Grodzie Wesoła Nowina”.
Na jarmarcznych stoiskach znajdziemy ozdoby choinkowe, choinki, rękodzieło ludowe, upominki, przetwory, potrawy świąteczne, ciasta i inne.

Bożonarodzeniowa szopka zostanie w mieście do 6 stycznia 2020 roku. Będzie naturalnym tłem dla planowanych tutaj koncertów i wspólnego kolędowania.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  A ja sie wybieram chociaz nie jestem Chelmianinem z urodzenia tylko z wyboru.

  Gdybym jednak kogos nie spotkal na placu juz teraz skladam zyczenia spokojnych radosnych swiat Bozegonarodzenia w gronie rodzinnym lub przyjaciol. Zycze pogody ducha i zyczliwosci oraz wiary w lepsze jutro niezależnie od aktualnych przesłanek a Nowy Rok niech przyniesie obfitość darow i spelnienia marzeń do ktorych maja prawo wszyscy wolni ludzie.

  Nie dajmy sie podpuszac naszym zgryzotom i watpliwoscim. Zyczenie noworoczne moze za wczesnie ale to tak na wszelki wypadek gdyby odcieli nam internet, haha.

 • Nie wszystkich ,bo ja nie wybieram się. Banaszy na wieczór do stolicy pomyka,dlatego w południe.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
  Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  REKLAMA