REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wiktoria Kamela mistrzynią kraju
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Wiktoria Kamela jest Mistrzynią Polski Juniorek.  Chełmska zapaśniczka w znakomitym stylu zdobyła tytuł XXVII Mistrzostw Polski w Łodzi. Gratulujemy!

Reklama

Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie Wiktoria Kamela w znakomitym stylu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych (15-17 lat) w zapasach.

Mistrzostwa Polski po raz XXVII zostały rozegrane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ta prestiżowa impreza dla uzdolnionej sportowo młodzieży organizowana jest corocznie w dyscyplinach sportowych, które są  w programie najstarszej  i największej imprezy dla wszystkich sportowców na świecie tj. Igrzysk Olimpijskich. Objęta jest także systemem  sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Gospodarzem tegorocznych zmagań najlepszych sportowców w olimpijskich konkurencjach jest województwo łódzkie. Finały OOM w  zapasach kobiet rozegrane  zostały w Łodzi. Wiktoria w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki. W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad reprezentantką LKS DĄB Brzeźnica, Julią Michniewicz. W drugim starciu wygrała z  Julią Sodel z Borkowic. Kolejną zwycięską walkę podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa stoczyła z reprezentantką WLKS Nowe Iganie Siedlce, Joanną Samsonowicz.

W  decydującej walce o mistrzostwo Polski Wiktoria Kamela spotkała się z zawodniczką reprezentującą Brzeźnice – Kamilą Kasprów – tegoroczną reprezentantką kraju na Mistrzostwa Europy. Reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm do najważniejszej walki wyszła maksymalnie skoncentrowana i jak sama przyznała, w tym momencie miała tylko jedno marzenie: aby ze złotym medalem stanąć na najwyższym stopniu podium. Zrealizowała je w znakomitym stylu.

Przypomnijmy, Wiktoria obroniła swój tytuł  mistrzyni Polski sprzed roku. Złoty medal to dla niej przepustka na Mistrzostwa Świata, które od 19 lipca rozgrywane będą na Węgrzech. 

Brązowy medal do domu zabrała inna chełmska zawodniczka – Monika Dadas.
Bliska medalu była Nikola Skórska, która ostatecznie sklasyfikowana została tuż za podium – na piątym miejscu w kraju. Dziewiąte miejsce zajęła Weronika Podolak.

W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf  Chełm zajął 3. miejsce, a województwo lubelskie kolejny już  raz sklasyfikowane zostało na pierwszym miejscu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama