REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wiktoria ze stypendium marszałka
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Chełmska zapaśniczka Wiktoria Kamela dostała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego. Gratulujmy!

Marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, przekazał wczoraj (15 kwietnia) informację o przyznanych stypendiach sportowych za osiągnięte sukcesy w 2020 roku. Wśród wyróżnionych jest Wiktoria Kamela, zawodniczka MKS Cement Gryf Chełm.

Swoją historię z zapasami zaczęłam w wieku 10 lat. Ten sport daje mi wiele możliwości – poznaję nowych znajomych oraz zwiedzam wiele nowych miejsc w kraju i poza granicami Polski – powiedziała zapaśniczka podczas wczorajszej konferencji.
Przypomnijmy, w minionym roku Wiktoria została Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach. Zdobyła też złoty medal podczas Międzynarodowego Turnieju Kadetek Platz Open Austria 2020 oraz srebrny medal podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie.
 
Głównym kryterium, które należało spełnić, aby ubiegać się o stypendium sportowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego to zdobycie miejsca medalowego w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego – młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów do 27 lat.

W tym roku sportowe stypendium otrzymało 289 osób (126 zawodniczek i 163 zawodników) z 53 klubów z regionu. Łączna kwota przyznanych stypendiów to ponad 866 tysięcy zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*