REKLAMA
,
Wiktoria ze stypendium marszałka
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmska zapaśniczka Wiktoria Kamela dostała stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego. Gratulujmy!

Reklama

Marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski, przekazał wczoraj (15 kwietnia) informację o przyznanych stypendiach sportowych za osiągnięte sukcesy w 2020 roku. Wśród wyróżnionych jest Wiktoria Kamela, zawodniczka MKS Cement Gryf Chełm.

Swoją historię z zapasami zaczęłam w wieku 10 lat. Ten sport daje mi wiele możliwości – poznaję nowych znajomych oraz zwiedzam wiele nowych miejsc w kraju i poza granicami Polski – powiedziała zapaśniczka podczas wczorajszej konferencji.
Przypomnijmy, w minionym roku Wiktoria została Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach. Zdobyła też złoty medal podczas Międzynarodowego Turnieju Kadetek Platz Open Austria 2020 oraz srebrny medal podczas Międzynarodowego Turnieju na Ukrainie.
 
Głównym kryterium, które należało spełnić, aby ubiegać się o stypendium sportowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego to zdobycie miejsca medalowego w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego – młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów do 27 lat.

W tym roku sportowe stypendium otrzymało 289 osób (126 zawodniczek i 163 zawodników) z 53 klubów z regionu. Łączna kwota przyznanych stypendiów to ponad 866 tysięcy zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA