REKLAMA
,
Władze oszczędzają, a na ulicach ciemno i niebezpiecznie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmianie nadal zastanawiają się, kiedy zostanie uregulowane oświetlenie miasta do panujących warunków. Najniebezpieczniej jest wieczorem, kiedy po mieście porusza się najwięcej ludzi.

Reklama

– Pomimo tego, że okolica jest mi doskonale znana, boję się nocą chodzić po ulicach na osiedlu. Brak odpowiedniego oświetlenia, zmniejsza poczucie bezpieczeństwa – mówi Pani Małgorzata, mieszkanka osiedla Rejowiecka – Włodawska, na której miejskie latarnie działają sporadycznie albo ich po prostu nie ma. Nie lepiej jest na os. Działki, gdzie w szczególności starsi mieszkańcy odczuwają lęk przed wyjściem z domu w godzinach wieczornych. Interpelację w sprawie uregulowania oświetlenia miasta, złożyła na sesji radna Małgorzata Sokół.

Będą fundusze, będzie jaśniej

– Wyłączenie części opraw oświetleniowych jest zgodne z zasadami pozwalającymi na zaoszczędzenie środków finansowych, oraz zminimalizowanie powstałych przy tym utrudnień dla mieszkańców miasta – informuje Roland Kurczewicz, Pełnomocnik Prezydent Agaty Fisz.  Ostatecznie światła świecą na skrzyżowaniach i w ich obrębie, na przejściach dla pieszych, zatokach autobusowych, przed placówkami oświatowo – wychowawczymi, na postojach taksówek, busów oraz w bezpośrednim sąsiedztwie kamer monitoringu miejskiego. W pozostałych miejscach wygaszana jest, co druga latarnia.

– Czasy załączania i wyłączania oświetlenia zostały ustalone na podstawie monitoringu warunków zewnętrznych na przestrzeni kilku miesięcy, w tym okres jesienno-zimowy – dodaje Kurczewicz. Niezależnie od powyższych decyzji, władze miasta wystąpiły w ubiegłym tygodniu do Rejonu Energetycznego Chełm o zmianę czasu załączenia oświetlenia ulicznego o 15 minut wcześniej i wyłączenia o 15 minut później od dotychczas funkcjonującego. Jak informuje Urząd Miasta, w przypadku uzyskania dodatkowych środków finansowych, oświetlenie uliczne zostanie przywrócone do stanu pierwotnego.

Napisz komentarz
 • to wina latarni – szczególnie te koło kameny – szkoda pieniędzy na takie „świecenie”

 • Właśnie taaaaak, tak wygląda moje miasto nocą….

  To jest właśnie Ciemnogród! Kolejowa równie dobrze rozświetlona. Albo światło albo premie…. Wybór oczywisty. Jak jest ciemno, to się siedzi w chałupie!

 • Miasto ściemniałych władz!

 • A ścieżka rowerowa na całej długości w nocy oświetlona.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  Urząd w czasie zarazy
  Urząd w czasie zarazy
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Remonty wloką się niemiłosiernie
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  Na Kolejową jeszcze poczekamy
  REKLAMA