REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Włamali się i skradli elektronarzędzia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Kilkadziesiąt minut zajęło krasnostawskim policjantom ustalenie i zatrzymanie dwóch sprawców kradzieży z włamaniem do domu i budynków gospodarczych w gminie Niemienice. Ich łupem padłu części samochodowe, elektronarzędzia oraz kosiarki do trawy.

W miniony weekend dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu oraz budynków gospodarczych w Niemienicach. Zgłaszającym okazał się właściciel nieruchomości, który mieszkał na sąsiedniej posesji. Mężczyzna opisał pojazd, którym uciekali sprawcy.

Dyżurny jednostki od razu przekazał podległym patrolom komunikat o pojeździe oraz kierunku ucieczki. Sprawcy zaledwie kilkadziesiąt minut po włamaniu zostali zatrzymani w gm. Kraśniczyn. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy gm. Kraśniczyn w wieku 20 i 15 lat. Siedzący za kierownicą 20-latek, w organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu i w dodatku, nie posiadał uprawnień do kierowania. W pojeździe znajdował się również skradziony sprzęt. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, części samochodowe oraz 2 kosiarki do trawy o łącznej wartości prawie 2 tys. złotych.

Obaj włamywacze zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. 20-latek oprócz zarzutu włamania będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wobec niego prokurator zastosował dozór policji, natomiast 15-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*