REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Włodawa. Kolejne oszustwo na pracownika banku
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Około 50 tysięcy złotych straciła mieszkanka Włodawy po telefonie oszusta. Podał się za pracownika  banku i wmówił kobiecie, że jej konto zostało zhakowane. Nakłonił do  zainstalowania aplikacji, przez którą miała logować się na swoje konto.

Reklama

Do włodawskiej komendy zgłosiła się wczoraj (11 marca) mieszkanka Włodawy, która powiadomiła o oszustwie. Z relacji kobiety wynikało, że zadzwonił do niej mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik departamentu do spraw bezpieczeństwa bankowego. Poinformował ją, że była próba włamania na jej konto przez osobę, która widnieje w bazach danych jako hakująca konta bankowe. Następnie namówił ją, aby zainstalowała aplikację, przez którą ma zalogować się na wszystkie swoje konta bankowe i sprawdzić, czy doszło do zhakowania.

W międzyczasie mieszkanka Włodawy zaczęła otrzymywać sms-y z banku, które dotyczyły m.in. zmiany narzędzia autoryzacji, podpisania pożyczki, zmiany limitów przelewów oraz dokonywanych przelewów. Rozmówca poinstruował kobietę, że są to zaległe wiadomości z hakowania i należy je kopiować, a następnie odsyłać pod podany przez niego numer.

Całą tę sytuację przerwał pracownik infolinii bankowej. Zaniepokojony dokonywaniem przelewów na konta zagraniczne, zadzwonił do kobiety. Zrozumiała wówczas, że padła ofiarą oszustwa. Natychmiast wszystkie jej konta zablokowano, a pożyczki i przelewy zostały zareklamowane.
Wstępnie poniesione straty to około 50 000 złotych. Nadal jednak trwa ustalanie, jakie środki faktycznie oszust wyprowadził z konta.

Policjanci apelują, aby zachowywać szczególną ostrożność w sytuacjach, kiedy ktoś prosi nas o zainstalowanie oprogramowania do zdalnego dostępu do komputera. Szczególnie należy być czujnym, jeżeli prosi o zalogowanie do bankowości elektronicznej lub podanie danych do logowania. W przypadku podejrzenia oszustwa, od razu dzwońmy na numer alarmowy 112.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama