REKLAMA
,
Włodawa. Uwaga na oszustki!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

3 tysiące złotych straciła włodawianka po wizycie dwóch kobiet. Podawały się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Policjanci szukają oszustek.

Reklama

W poniedziałek (7 września) włodawscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży pieniędzy. Z ustaleń wynikało, że po południu do mieszkania włodawianki zapukała kobieta, która podała się za pracownicę spółdzielni. „Pracownica” chciała sprawdzić jakość wody. Podczas gdy chodziła po mieszkaniu starszej kobiety prosząc o spuszczanie wody z kranu w kolejnych pomieszczeniach, w międzyczasie do mieszkania weszła jej koleżanka. Po ich wizycie kobieta zorientowała się, że skradziono jej 3000 zł.

Włodawscy policjanci poszukują złodziejek. Apelują do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie – widziały kobiety lub przyjmowały je w swoich domach – by kontaktowały się z włodawską Policją. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie pod nr 47 813 22 23 (Wydział Kryminalny) lub 47 813 22 09 (dyżurny komendy).

Z opisu pokrzywdzonej wynika, że obie kobiety miały ciemną karnację i były najprawdopodobniej narodowości romskiej. Pierwsza z nich była wieku około 40 lat, ubrana w siwy żakiet i czapkę, a na twarzy miała jednorazową, niebieską maseczkę. Druga była w wieku około 30 lat,  miała czarne długie włosy i ciemne ubranie.

Policjanci ostrzegają i przypominają, że pomysłowość oszustów nie zna granic. Przestępcy podają się np. za pracowników spółdzielni, wodociągów czy gazowni. W ten sposób dostają się do mieszkania potencjalnej ofiary. Niby sprawdzają czystość wody, szczelność okien lub dezynfekują mieszkanie. Najczęściej nie działają w pojedynkę. W tym czasie, kiedy jedna rozmawia z domownikami, druga sprawdza pokoje i szuka pieniędzy.

Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustami. Jeżeli osoba przedstawia się jako pracownik danej instytucji, najlepiej sprawdzić telefonicznie, czy instytucja ta rzeczywiście wysyła do nas swojego pracownika. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania obcych osób. Apelują też do bliskich osób starszych o uświadamianie im zagrożeń, jakie na nich czyhają i uczenie sposobu postępowania w takich sytuacjach. W każdej sytuacji budzącej podejrzenie, warto skontaktować się z Policją.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA