REKLAMA
,
Włodawa. W porę dostrzegł płonący komin
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Płonący komin na domu zauważył w nocy włodawianin. Mężczyzna powiadomił służby i zaczął budzić domowników. W środku spała czteroosobowa rodzina.

Reklama

W niedzielę (17 stycznia), około godziny trzeciej nad ranem, dyżurny włodawskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało że w kominie domu we Włodawie pali się sadza. Mężczyzna, który zauważył ogień, zaalarmował służby i próbował obudzić domowników. Udało się to dopiero przybyłym na miejsce policjantom. 

Mundurowi ustalili, że wewnątrz spała czteroosobowa rodzina: małżeństwo z dwójką dzieci. Byli zupełnie nieświadomi zagrożenia. Straż Pożarna ugasiła pożar. Jego przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Nie doszło też do uszkodzenia  budynku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas eksploatacji pieców i przewodów kominowych.  Zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, aby utrzymać ciepło w domach, urządzenia grzewcze pracują na większych obrotach. Ogromne zagrożenie pożarowe stanowią wtedy  zgromadzone wewnątrz kominów sadze. To właśnie one są przyczyną wielu pożarów.  Warto zadbać o systematyczne kontrole i czyszczenie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA