REKLAMA
,
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Wniosek o kontynuację 500+ złóż w kwietniu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie chcesz mieć przerwy w wypłacie 500+ na dzieci? Do końca kwietnia złóż wniosek o świadczenie wychowawcze – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Reklama

Do maja świadczenia z programu Rodzina 500+ niemal wszystkim opiekunom wypłacają jeszcze samorządy. Ale już od czerwca, czyli od rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, wypłatami będzie zajmował się ZUS.

Tak więc, by nie mieć przerwy w comiesięcznych przelewach 500+, trzeba wysłać do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia na dalszy okres. Najlepiej zrobić to do końca kwietnia. Liczy się data złożenia prawidłowego zgłoszenia z wymaganymi dokumentami. Jeżeli wniosek wpłynie do ZUS jeszcze w kwietniu, to pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi do rodzica w czerwcu. Jeśli rodzic złoży wniosek później, to wypłata pojawi się na koncie odpowiednio później. Dlatego lepiej nie zwlekać.

Wnioski o 500+ składa się teraz tylko elektronicznie. Rodzice mogą je przesłać przez bankowość internetową, portal Empatia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc z formalnościami oferują pracownicy w placówkach ZUS.
Odpowiedzi na ewentualne pytania można też uzyskać dzwoniąc na infolinię pod numer telefonu 22 290 55 00. Konsultanci dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Do ZUS wpłynęły dotychczas wnioski na nowy okres wypłat 500+ (czyli na czerwiec 2022 – maj 2023) obejmujące 4,6 mln dzieci w całej Polsce. Mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli wnioski o świadczenia na ponad 240 tys. dzieci.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA