REKLAMA
,
Wnioski o 500+ na nowy okres
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rodzice mogą już składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres wypłat. Zgłoszenia przyjmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych – wyłącznie przez Internet.

Reklama

Od stycznia ZUS przyjmował wnioski tylko od rodziców nowo narodzonych dzieci, na bieżący okres wypłat, który kończy się w maju. W całym ubiegłym miesiącu rodzice z województwa lubelskiego zgłosili się po świadczenia wychowawcze na ponad 2,8 tys. dzieci. Pierwsze wypłaty w styczniu trafiły do opiekunów dzieci.

A już od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o 500+ na okres wypłat: od czerwca 2022 do maja 2023 roku.

Przypominamy, że wnioski przyjmujemy tylko przez Internet. Można je złożyć przez portal Empatia, bankowość elektroniczną lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS – informuje Anna Pietras-Okoń z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Ze zgłoszeniem nie trzeba się spieszyć. Jeśli wniosek wpłynie do ZUS do końca kwietnia, to instytucja wypłaci świadczenie już w czerwcu na rachunek bankowy rodzica.

Status złożonego wniosku o 500+ można sprawdzić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Tam pojawią się informacje o przyznaniu świadczenia i ewentualne prośby o uzupełnienie wniosku. Rodzic otrzyma wtedy również dodatkowe powiadomienie SMS-em lub e-mailem.

Od stycznia ZUS przyjmuje także wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i każdego kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. A od kwietnia zacznie przyjmować wnioski o dofinansowania do żłobka. 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA