REKLAMA
,
Wnioski o zwolnienie ze składek do 30 listopada
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Przedsiębiorcy, którzy chcą być zwolnieni ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej 5.0, mają czas do 30 listopada na złożenie wniosku. Chodzi o firmy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

Reklama

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej, na mocy piątej wersji tarczy antykryzysowej – mogą nie opłacić składek na ubezpieczenia za lipiec, sierpień i wrzesień. Jednym z warunków umorzenia jest złożenie wniosku do ZUS maksymalnie do 30 listopada.
Wsparcie dotyczy firm, które powstały przed 30 czerwca tego roku i na dzień złożenia wniosku prowadzą przeważającą działalność w ramach kodów PKD wskazanych w tarczy.

Należy również wykazać 75-procentowy spadek przychodów z tej działalności w porównaniu z przychodami z tej działalności z tych samych miesięcy 2019 roku. Porównujemy pierwszy miesiąc z wniosku o zwolnienie z tym samym miesiącem 2019 roku – informuje prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Wcześniej, bo do końca października, przedsiębiorcy musieli też przekazać dokumenty rozliczeniowe za miesiące objęte wnioskiem.

Wniosek należy złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Ma symbol RDZ-B. ZUS przekazuje informacje o rozstrzygnięciu wniosku na PUE lub pocztą. Jeśli firma opłaciła składki, a potem dostała informację o zwolnieniu, może wystąpić do ZUS o zwrot nadpłaty. Nadpłata wróci do przedsiębiorcy pod warunkiem, że nie ma on zaległości na koncie z innych okresów.

Dotychczas w województwie lubelskim ZUS umorzył firmom składki za lipiec, sierpień i wrzesień na kwotę niemal 1,5 mln złotych. W samym Oddziale ZUS w Biłgoraju, który obsługuje między innymi przedsiębiorców z Chełma i Zamościa, kwota zwolnień z piątej tarczy antykryzysowej sięgnęła do tej pory prawie 400 tys. złotych – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA