REKLAMA
,
Wojewoda lubelski w Chełmie sprawdzał gotowość służb
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wojewoda Lubelski w Chełmie gościł  w środę. Wizyta rozpoczęła się w siedzibie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie Przemysław Czarnek sprawdzał przygotowanie chełmskich służb przed zbliżającym się szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

Reklama

Wojewoda lubelski po ocenie stanu przygotowania chełmskich służb stwierdził, że możemy czuć się bezpieczni w naszym regionie. Na spotkaniu i rozmowach na temat poprawy bezpieczeństwa byli obecni nie tylko przedstawiciele pograniczników, ale również Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Izby Celnej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Organizatorem narady był komendant NOSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek.

Przed Polską dwa niezwykle ważne i duże wydarzenia. Pojawia się sporo obaw o ewentualne ataki terrorystyczne. Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Warszawie, natomiast Światowe Dni Młodzieży odbywać się będą od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Szacuje się, że w tym czasie do Polski może przyjechać ok. 2 mln pielgrzymów z całego świata. Jak podkreślają służby, województwo lubelskie, z uwagi na zewnętrzną granicę Schengen, będzie stanowić ważny węzeł tranzytowy i komunikacyjny.

– Sprawdzamy stan wyposażenia i umiejętności funkcjonariuszy NOSG – mówił na spotkaniu wojewoda Przemysław Czarnek. – Po tym, co zobaczyliśmy z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że możemy czuć się bezpieczni. Oczywiście na tyle, na ile można czuć się bezpiecznym w czasach, w których mamy przybyszów o całkowicie innej kulturze.

Wojewoda jednak apelował o bezpieczeństwo i rozwagę.

O swoim przygotowaniu zapewniali również pogranicznicy, którzy przygotowując się do odprawy pielgrzymów przekraczających granicę polsko–ukraińską zainicjowali szereg przedsięwzięć organizacyjnych związanych  m.in. z oznakowaniem pasów odpraw, zwiększeniem obsady kontrolerskiej, wcześniejszym zgłaszaniem zorganizowanych grup pielgrzymów do odprawy granicznej.

Na stronie internetowej NOSG, w zakładce ŚDM znajduje się informator dla chcących uczestniczyć w spotkaniu z papieżem. Zawiera on wskazówki dotyczące m.in. zasad przekraczania polskiej granicy oraz dokumentów, które należy posiadać w trakcie kontroli.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A po cholerę to obecne woj.lubelskie?Tylko po to,żeby 90% inwestycji woj było w Lublinie i obok.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA