REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wojewódzki Sąd Administracyjny przeciwko spopielarni zwłok na osiedlu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Sprawa budowy spopielarni zwłok na osiedlu Rejowiecka budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców naszego miasta. Spór między inwestorem, który chce przy ul. Kraszewskiego budować spopielarnię, a urzędnikami z chełmskiego magistratu oraz mieszkańcami trwa już kilka miesięcy. Miasto nie zgodziło się na tę inwestycję, decyzję podtrzymał również wojewoda. Nic nie pomogło odwołanie się przez inwestora do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który skargę przedsiębiorcy odrzucił.

Wyrok w tej sprawie zapadł w ubiegłą środę. Swojego zadowolenia z tego faktu nie kryją mieszkańcy.

– Proszę nas zrozumieć, nikt nie jest przeciwko takiej inwestycji, nikt z nas nie jest przeciwko Panu Łukowcowi. Chodzi tu jedynie o lokalizację samej spalarni. Dookoła są domki jednorodzinne, każdy z nas chce tu w spokoju mieszkać, a sąsiedztwo spalarni zwłok by nam tego spokoju nie gwarantowało – mówi nam jeden z mieszkańców osiedla.

Miasto w tej sprawie wysłało również list do premier Beaty Szydło z prośbą o zmianę przepisów. W Rozporządzeniu Rady Ministrów z 9 listopada 2010 roku określone są rodzaje przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Wówczas wśród przedsięwzięć, które mogą potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko do listopada 2010 były wymienione spopielarnie zwłok i krematoria. Później uchylono rozporządzenie i wydano nowe, w którym to przedsięwzięcie wykreślono. Miejscy urzędnicy uważają, że nie było żadnego powodu, żeby tego skreślenia dokonać.

Wyrok w tej sprawie nie jest jeszcze prawomocny, a przedsiębiorca nadal może się od niego odwołać do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*