REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Wojsławice. Dołóż cegiełkę na Dom Jakuba Wędrowycza
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jakub Wędrowycz będzie miał swój dom w Wojsławicach. Budynek jest już w stanie surowym, a możemy się dołożyć do dalszych prac.

Reklama

Fundacja Ku Przeszłości – pomysłodawca i organizator Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach – zachęca do udziału w zbiórce na Dom Jakuba Wędrowycza.

Chodzi oczywiście nie tyle o lokum dla postaci literackiej, stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka, co miejsce dla jego fanów. Jak czytamy na stronie fundacji, obiekt ma być “izbą tradycji bimbrowniczej na Lubelszczyźnie”. W mini muzeum gromadzone będą przedmioty związane z gorzelnictwem, ale także z szewstwem, stolarstwem, garncarstwem i wieloma innymi.

Będziemy tworzyć warsztaty literackie, spotkania z pisarzami i grupą miłośników prozy Andrzeja Pilipiuka oraz wystawy fotografii, spotkania integracyjne oraz szkolenia – snują plany organizatorzy.

Dom Jukuba Wędrowycza będzie oferował też noclegi w ramach agroturystyki, a także możliwość zwiedzania Wojsławic i okolic.

W tej chwili budynek jest w stanie surowym. A zrzutka ma pomóc w zebraniu funduszy m.in. na blachodachówkę, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje, posadzki i tynki.

Ceny materiałów budowlanych i robocizny poszybowały w górę. Dlatego postanowiliśmy z Andrzejem Pilipiukiem o tej zbiórce, aby jak najszybciej wykończyć ten budynek dla Was. Serdecznie dziękujemy za pomoc i liczymy na Waszą hojność – piszą Andrzej Pilipiuk i Marek Farfos z Fundacji Ku Przeszłości.

Zaineresowani wsparciem inicjatywy mogą to zrobić poprzez stronę zrzutka.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • poszło!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama