REKLAMA
,
Wojsławice. Dołóż cegiełkę na Dom Jakuba Wędrowycza
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jakub Wędrowycz będzie miał swój dom w Wojsławicach. Budynek jest już w stanie surowym, a możemy się dołożyć do dalszych prac.

Reklama

Fundacja Ku Przeszłości – pomysłodawca i organizator Dni Jakuba Wędrowycza w Wojsławicach – zachęca do udziału w zbiórce na Dom Jakuba Wędrowycza.

Chodzi oczywiście nie tyle o lokum dla postaci literackiej, stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka, co miejsce dla jego fanów. Jak czytamy na stronie fundacji, obiekt ma być „izbą tradycji bimbrowniczej na Lubelszczyźnie”. W mini muzeum gromadzone będą przedmioty związane z gorzelnictwem, ale także z szewstwem, stolarstwem, garncarstwem i wieloma innymi.

Będziemy tworzyć warsztaty literackie, spotkania z pisarzami i grupą miłośników prozy Andrzeja Pilipiuka oraz wystawy fotografii, spotkania integracyjne oraz szkolenia – snują plany organizatorzy.

Dom Jukuba Wędrowycza będzie oferował też noclegi w ramach agroturystyki, a także możliwość zwiedzania Wojsławic i okolic.

W tej chwili budynek jest w stanie surowym. A zrzutka ma pomóc w zebraniu funduszy m.in. na blachodachówkę, stolarkę okienną i drzwiową, instalacje, posadzki i tynki.

Ceny materiałów budowlanych i robocizny poszybowały w górę. Dlatego postanowiliśmy z Andrzejem Pilipiukiem o tej zbiórce, aby jak najszybciej wykończyć ten budynek dla Was. Serdecznie dziękujemy za pomoc i liczymy na Waszą hojność – piszą Andrzej Pilipiuk i Marek Farfos z Fundacji Ku Przeszłości.

Zaineresowani wsparciem inicjatywy mogą to zrobić poprzez stronę zrzutka.pl.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA